PC HocasıDonanımDört Çekirdekli Intel Core i3-8300’ın Detayları Yayınlandı!

Dört Çekirdekli Intel Core i3-8300’ın Detayları Yayınlandı!

 

Intel‘in ilk dört çekirdekli i3 işlemcisi 8300 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşlemci performansıyla ve fiyatıyla epey konuşulacak gibi duruyor.

Dev işlemci üreticisi Intel’in Coffee Lake-S işlemci ailesine katılacak olan Intel Core i3-8300 yonga seti ile ilgili detaylar yavaş yavaş açıklanmaya başlandı. Çekirdek sayısı ile dikkat çeken işlemci fiyatıyla ve performansıyla adından söz ettirecek gibi duruyor. Bakalım Intel’in yeni işlemcisi neler sunuyor.

Intel Core i3-8300’ın Detayları !

Bildiğiniz gibi bu işlemci Intel’in ilk dört çekirdekli i3 işlemcisi. 14 nm Coffe Lake-S mimarisine bağlı olan i3-8300, 150 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Fiyatı size biraz yüksek gelsede bu işlemcinin 4 çekirdekli olduğunu unutmamak gerek.

Bildiğiniz gibi i5 işlemcilerde Hyper Threading mimarisi bulunmuyor. Intel Core i3-8300 ise Hyper Threading özelliğini içerisinde barındırarak sekiz adet mantıksal işlemciyi aktifleştirebilecek. Ancak Intel Core i5’teki gibi Turbo Boost özelliğine de sahip olamayacak.

Intel Core i3-8300 işlemci setinin 4.00 GHz hızında çalışacağı netleşirken L3 öncelleği miktarı ve ne kadar güç kullanacağı henüz belli değil. Core i3-8300 Coffee Lake-S mimarili işlemcilerin 2017 yıl sonu ya da en geç 2018 yılının ilk aylarında işlemci pazarına sürülmesi bekleniyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video