PC HocasıHaberlerDrone’lar artık kaza yapmayacak

Drone’lar artık kaza yapmayacak

 

Drone‘lar git gide popüler olmaya başlıyor ancak uçarken ağaçlara, direklere, binalara hatta insanlara çarpma riski de bulunduruyor. Ancak MIT (Massachusetts Institute of Technology) araştırmacılarının geliştirdiği yeni yazılım, drone’lara hayvanlardaki gibi refleksler kazandırarak bu sorunu çözmeye yaklaşıyorlar.

DRONE YAZILIMLARI ARTIK GERÇEK ZAMANLI

MIT’teki Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı’nın yeni deneysel drone yazılımı, insansız hava araçlarına iplerle örülmüş bir ”orman simülasyonu” içinde çeşitli hareketler yapabilme kabiliyeti kazandırıyor. Drone yeni yazılımı sayesinde engelleri gerçek zamanlı olarak algılayıp kendisine hızla yeni bir uçuş planı oluşturuyor.

dronelar
Robotların büyük sorunlarından biri de, bulundukları ortama adapte olarak insan yardımı olmaksızın doğru kararlar alamamaları. MIT’in bu son başarısı artık uçakları her türlü alanda daha akıllı hale getirebilecek gibi görünüyor. 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/dronelar-artik-kaza-yapmayacak-3951/ linkinden 28.10.2021 21:10:42 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad