PC HocasıHaberlerSony 480 GB’lık İlk SSD Modelini Tanıttı

Sony 480 GB’lık İlk SSD Modelini Tanıttı

 

Sony ilk kez ürettiği SSD modelini duyurdu. Üretilen SSD modelleri arasında 240 ve 480 GB SSD modelleri yer alıyor. Şimdiye kadar ilk kez Japon firması Sony tarafından üretilen bu SSD disklerin NAND teknolojisini kullanıyor olması da bir yerlerden tanıdık geliyor.

SONY İLK SSD’SİNİ TANITTI

Japon firmalar arasında başarılı gidişatını sürdüren Sony, yeni üretmiş olduğu SSD modelini tanıttı. Sony’nin ilk SSD modeli SLW-M seri adı ile üretiliyor.

Japonya’da ilk olarak satışa çıkartılan bu modeller uluslararası da tüm ülkelere pazarlanmak için çok yakında gönderimleri sağlanacak. Sony’nin yeni SSD Diskinde ayrıca SATA 6 GB arayüzü bulunurken, 7 mm kalınlığa sahip ve 2.5 mm büyüklüğünde.

sony-ssd
İlk olarak 240 GB ve 480 GB SSD üreten firmanın neden bu kadar düşük kaldığını da merak ediyoruz açıkçası. Sanırım ilk olarak üretmiş olduğu bu SSD modellerini piyasaya sürerek memnuniyet ve performans dönüşlerini aldıktan sonra üst modeller için start verecek. Yazımızın başında da belirtmiş olduğum üzere Sony tarafından üretilen bu SSD modelinde Toshiba’nın A19 TLC NAND teknolojisi yer alacak.

sony-ssd-disk
Ayrıca Sony tarafından yapılan bilgilendirmeye göre SSD‘ler 560 MB okuma ve 530 MB yazma hızına sahip olacak. Sony tarafından yakında piyasada olacak olan SSD diskin teknik özellikleri ise şu şekilde:

Form Faktörü: 2.5″ SATA III

Arayüz: SATA 6GB/s

Kapasite: 240GB (SWL-MG2), 480GB (SLW-MG4)

Okuma Hızı: up to 560MB/s

Yazma Hızı: up to 530MB/s

Çalışma Sıcaklığı: 0° C to 70° C

Boyut: 100mm x 69.85mm x 7mm

Ağırlık: ~50 to 60 grams

Kullanım Ömrü: 3 years

Yazılım: Acronis True Image 2015 HD, Sony SSD Toolbox

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sony-480-gblik-ilk-ssd-modelini-tanitti-3940/ linkinden 30.07.2021 02:07:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Hocam bu ssd modeli diğer ssd modellerine göre ne farkı var okuma yazma hızlarına baktım hemen hemen aynı ama fiyat farkı var diğerleri arasında

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement