PC HocasıHaberlerThe Guardian’ın Efsanevi Yazılımcı İlanı

The Guardian’ın Efsanevi Yazılımcı İlanı

 

Bir yazılımcı düşünün, mülakata çağrılacak ilk yapacağı iş ilgili şirketin web sitesinin kaynak kodlarını incelemek olacaktır. Bu durumun farkında olan The Guardian gazatesi de web sitesi için aramış olduğu yazılımcıya mesaj ileterek sitenin kaynak kodları arasına iş ilanını eklemiş.

Aslına bakarsanız The Guardian‘ın yapmış olduğu bu mizahsen dolu davranışını tebrik etmek lazım. Normalde şirketlerin çalışma prensipleri bile bu şekilde ufak adımlar ile de belirlenebilirken, aranan kişinin özelliklerini de ekleselermiş daha orjinal durabilirdi.

the-guardian-is-ilani
The Guardian web adresine giriş yaptığınızda gizlenmiş olan iş ilanını görebilmek için CTRL + U sekmesine basarak ya da boş bir alanda sağ tıklayarak “kaynak kodu görüntüle” demeniz yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan iş ilanı ise yazılım arayışı için nokta atışı olduğunu çok net gösterebiliyor.

Eğer siz de The Guardian için iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız süreçleri ve aranan özellikleri incelemenizde fayda var. Zira aranan iş ilanında ücret dolgun olduğu gibi, zorlu bir tempo ve iş akışı sizleri bekliyor. İş ilanından önce “Ever thought about joining us?” yazısı sizleri karşılayacak ve ilgili linke yönlendirecektir.

NOT: Siz de web sitenize bu şekilde yaratıcı yazılar yazabilirsiniz. FTP’den header dosyanızı düzenleyerek kodun başına <!– ve sonuna –> getirerek arama motorları tarafından index almadan sadece gösteriş olarak bu şekilde yazı veya şekillerinizi girebilirsiniz 🙂

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Çok abartılacak bir şey olmamasına rağmen çok zekice düşünülmüş aynısını ben siteme yapsam kimse iplemez büyük bir site olduğu icin herkes yazıyor şuraya bak: )

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz