PC HocasıSosyal MedyaFacebookE-Spor Müsabakalarını Facebook Canlı Yayınlayacak

E-Spor Müsabakalarını Facebook Canlı Yayınlayacak

 

E-Spor Müsabakalarını Kaçırmadan Facebook İle İzleyebileceğiz.

Günümüzde internet üzerinden yapılan canlı yayınlar, özellikle genç kitle tarafından hayranlıkla izleniyor.Twitch ve YouTube üzerinden yapılan canlı yayınların izlenildiği kadar Facebook canlı yayınları da izleniyor ancak Facebook yayıncılara reklam geliri sağlamadığı için yayıncılar şuanlık Facebook’u yayın odaklı pek kullanmıyorlar.

İnternet canlı yayınlarının sadece oyuncu ve yayıncılar tarafından yapılmadığını belirtmek iyi olur.Kurumsal firmalarında bu akıma katıldığını söyleyebiliriz.Örnek vermek gerekirse ILS Vision 2016 Rio Yaz Olimpiyatlarını canlı olarak YouTube üzerinden yayınlamıştı ve yaklaşık 930.000 kişi bu YouTube kanalına abone olmuştur.İnternet canlı yayınları yüksek kitlelere ulaşıyor bunu rahatça anlayabiliriz.

 

Facebook E-Spordan fazlasıyla yararlanmak istiyor olacak ki E-Spor maçlarını ve turnuvaları yayınlayacağını resmi olarak duyurdu.E-spor camiasında yüksek konumda olan ESL ile Facebook arasında yapılan anlaşmaya göre 5500 saaate varan içerikleri Facebook canlı olarak yayınlayacak.

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video