reklam
Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook 8,7 milyon Çıplak Çocuk Resimi Kaldırdı!

Facebook 8,7 milyon Çıplak Çocuk Resimi Kaldırdı!

Facebook, 8,7 milyon çocuk çıplaklık imgesinin sadece üç ay içinde moderatörler tarafından kaldırıldığını açıkladı.S Popüler sosyal paylaşım çocukların olası cinsel imajlarını otomatik olarak işaretlemek için yeni bir yazılım geliştirdiğini de ek olarak belirtti.Belirtilen yazılımın geçen sene sadece Facebook ekibine özel olarak kullanılıyordu.

Kullanıcıların Bildirimleri Üzerine Kaldırılmış

Yeni sistemin tüm kullanıcılara da açıldığını belirtti. Facebook, başka bir programın da çocuk istismarı ile cinsel sömürü ile ilgili olası durumlarını tespit edebileceğini söyledi.Facebook kullanıcıları tarafından bildirilen 8,7 milyon görüntü kaldırıldı.Geçtiğimiz yıl, Facebook, Commons medya komitesi başkanı Damian Collins‘in, platformda çocuk cinsel istismarı materyallerinin yaygınlığı konusunda ağır eleştirilere maruz kalmasına yol açmıştı.

Facebook'tan 'Zoom' Alternatifi Uygulama: Messenger Room!

2016’yılında BBC araştırmasının ardından , pedofillerlerin gizli Facebook grupları aracılığıyla çocukların müstehcen imajlarını paylaştığına dair kanıtlar bulmuştu .Şimdi, Facebook’un küresel güvenlik sorumlusu Antigone Davis, Facebook’un çocuk çıplaklığını tespit etmek ve Instagram’a da göz atmak için sistemleri birleştirmeyi düşündüğünü söyledi.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz