reklam
PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Messenger Yenilendi: Daha Rahat Bir Görünüm

Facebook Messenger Yenilendi: Daha Rahat Bir Görünüm

Facebook’un zorunlu mobil mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, daha basit ve daha hızlı bir tasarıma sahip bir güncelleme aldı. Fark edilen en büyük yenilikler ise Keşfet sekmesi ile sohbet botlarının kaybolması yönünde.

Messenger’da gezinirken ya da arkadaşlarınız ile sohbet ederken kaç kez Keşfet sekmesini kullandınız? Cevapları duyar gibiyim “Hiç bir zaman”, bunun farkına varan Facebook beyciğimiz ise keşfet sekmesi yerine artık sohbetleriniz ile arkadaşlarınızın paylaştığı hikayeleri sekmeleyen iki farklı sekme hazırladı.

Facebook Messenger Yenilendi!

Sohbet botlarına gelecek olursak kendileri tamamen kaldırılmadı fakat uygulama içerisinde gizlendi. Facebook’un sohbet botları genellikle en temel sorulara hazır yanıtlardan biraz daha fazlasının sağladılar.

Bir iş saygfası veya bir QR kod aracılığı ile sadece bir işletme aramaktaysanız, arama botlarına halen erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca söylentilere göre Facebook Messenger sohbetlerine tıpkı WhatsApp’tan aşina olduğumuz uçtan uça şifreleme özelliği de eklenecek.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz