PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Messenger’a Photo Magic özelliği eklendi

Facebook Messenger’a Photo Magic özelliği eklendi

 

Facebook Messenger‘ın en sık kullanılan işlevlerinden biri resim paylaşımı. Öyle ki Facebook’un açıklamalarına göre Messenger üzerinden aylık 9,5 milyardan fazla fotoğraf paylaşılıyor. Facebook, Messenger’a yeni ilave ettiği Photo Magic özelliğiyle bu tecrübesi iyileştirmek istiyor.

 

Facebook’un Photo Magic özelliği halihazırda profilinize ilave ettiğiniz fotoğraflar için isimler öneren yüz tanıma teknolojisini kullanıyor. Sene bu zamanında eş-arkadaş fotoğraflarının yoğun olarak paylaşıldığı gerçeğinden yola çıkan Facebook, Photo Magic ile kalabalık grup fotoğraflarındaki yüzleri tanıyarak, fotoğrafları Messenger’da göndermeden önce size otomatikman bu isimleri öneriyor.

 

messenger-

Böylelikle sizin o isimleri ayrı ayrı bulmanız zahmeti ve birilerini unutma rizikonuz ortadan kalkmış oluyor. Özelliği kullanmak için Messenger Ayarlar bölümüne gittikçe, Photo Magic’i gördüğünüzde ulaşımına müsaade etmeniz yeterli.  Yüz tanıma AB’de ve Kanada’da legal sınırlamalar hasebiyle kullanılamıyor. Facebook bu yüzden özelliği 17 Aralık bakımından AB ve Kanada dışında tüm ülkelere açtığını duyurdu.

Tatil sezonuna hazırlanan Messenger’a yeni kişiselleştirme özellikleri de ilave etti. Kullanıcıların her bir sohbetteki konuşma balonları için değişik renkler seçmesi, irtibatlarına istedikleri takma isimi vermesi gibi farklıklar artık olası hale geldi. Bununla beraber Facebook, geçtiğimiz sene Noel vaktinde Android’de devreye aldığı kar küresi efektini de geri getirdi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-messengera-photo-magic-ozelligi-eklendi-2502/ linkinden 30.07.2021 11:07:47 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement