Facebook'un yeni tasarımı, PC Hocası
Ana SayfaSosyal MedyaFacebook Tasarımını Tamamen Yeniledi!

Facebook Tasarımını Tamamen Yeniledi!

Facebook'un yeni tasarımı, PC Hocası

Facebook, mavinin hakim olduğu tasarımını tamamen güncelledi. Yenilenen tasarım ile birlikte mavi renk, yerini beyaz renge bırakıyor. Yeni tasarım ile birlikte Facebook’a sonradan eklenen servislere hızlı bir şekilde giriş yapılabiliyor.

Yeni Facebook’un Yeni Tasarımı Nasıl Oldu?

Artık daha sade ve daha kullanışlı bir arayüze sahip olacak Facebook’da sağ kısmın üst bölümünde arama kutusu, alt kısmında uygulamalar, gruplar ve ayarlar seçeneğine giriş bölümü bulunuyor.

Facebook'un yeni tasarımı, PC Hocası

Orta üst tarafta haber kaynağı, bildirimler, Facebook Watch, Profil, Facebook Marketplace, Gruplar ve Messenger sekmesi bulunuyor. Facebook’un Mobil sürümündeki tasarım böylelikle Web sürümüne de gelmiş oldu. Orta alt tarafta hikayeler ve altında gönderiler bulunuyor.

Sitenin sağ tarafında mesajlar kısmı bulunuyor. Üst tarafta içersinde bulunulan Messenger grupları alt tarafında ise Facebook’ta aktif olan arkadaşlar listesi bulunuyor.

Yeni Facebook’un Mobil tasarımında daha çok beyaz renk hakim. Mavi renk yeni Web tasarımındaki gibi daha az bulunuyor. Onun dışında yeni mobil tasarımda pek değişiklik yok. En çok değişiklik Facebook Web tasarımında yapılmış oldu. Böylelikle Facebook Web tasarımı tıpkı Facebook Mobil gibi oldu. Ayrıca bu tasarımla birlikte uzun zamandır beklenen karanlık tema hem Web’e hem mobile gelmiş oldu.

Amerika’da yaşayan Facebook kullanıcıları için bugün aktif edilecek olan yeni tasarımın Türkiye’de yaşayan kullanıcılara ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Sizce Facebook’un yeni tasarımı nasıl olmuş? Fikirlerinizi yorum olarak belirtin.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar