PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook’ta Artık 24 Saat Canlı Yayın Yapılabilecek

Facebook’ta Artık 24 Saat Canlı Yayın Yapılabilecek

 

Popüler sosyal medya sitesi Facebook geçtiğimiz günlerde tüm ziyaretçilere açılan canlı yayın özelliğini geliştirdi. Artık tüm üyeler 24 saat canlı yayın yapabilme özelliğine sahip olacak. Peki Facebook canlı yayın nasıl yapılır

Facebook’ta 24 Saat Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Dünya genelinde Google’dan sonra en çok ziyaret edilen web sitesi olan ve sosyal medya platformları arasında bir numara olan Facebook, artık kullanıcılarına canlı yayın özelliğini aktif hale getirdi. Buna göre artık kesintisiz olarak 24 saat canlı yayın yapılabiliyor olacak.

Geliştirilen canlı yayın özelliğinde artık çekilen tüm videolar indirilebildiği gibi, canlı yayın yapan kişi de videoyu bitirdiği andan itibaren kullanıcılar tarafından izlenebileceğinin altını çizdi.

Eğer siz de Facebook üzerinden takipçilerinize canlı yayın açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir:

 

 • Son sürüm Facebook güncellemesini alın.
 • Facebook hesabınıza giriş yaparak, canlı yayın açmak istediğiniz sayfaya bağlanın.
 • Durum paylaşımı sekmesinin hemen altında bulunan kırmızı renkteki canlı yayın aracı sekmesine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda “canlı yayın başlığı” girin.
 • 5 saniye geri saydıktan sonra otomatik olarak canlı yayına bağlanacaksınız.

 

Facebook Canlı Yayın Açma (Resimli Anlatım)

Canlı yayın açmak istediğiniz Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, ilgili sayfanın yöneticisi veya editörü olmanız gerekir. İlgili sayfaya da girdikten sonra “gönderi” sekmesine tıklayın.

 

facebook-canli-yayin-ozelligi-2

Ardından açılan ekranda “Canlı yayına geç” sekmesine tıklayın ve yönergeleri izleyin.

 

facebook-canli-yayin-nasil-acilir

 

Son adımlara yaklaştığımız canlı yayın özelliğinde ek olarak takipçilerinizin videoyu hangi başlık ile görmesini istiyorsanız “bir şeyler yaz” alanına başlığınızı girin.

 

facebook-canli-yayin-acma

Son adımda ise canlı yayını açmaya hazır hale geliyorsunuz. Ardından Facebook 5 saniye geriye doğru sayarak canlı yayını açmış oluyor. Facebook canlı yayın özelliğinin en büyük avantajı ise, sayfanızı beğenen tüm kişilere “PC Hocası canlı yayında” gibi bildirim gönderiyor olmasıdır. Bu sayede canlı yayınınızı takipçileriniz görüp anlık izlemeye başlayabiliyor.

 

facebook-canli-yayin


1.59 milyar Facebook kullanıcısı
bundan böyle 24 saat boyunca facebook canlı yayın özelliğini kullanabilecek. Eğer canlı yayın açarken sorun yaşıyorsanız veya aklınızda sorular varsa lütfen aşağıdaki yorum bölümünden bizimle iletişime geçin.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebookta-artik-24-saat-canli-yayin-yapilabilecek-21658-9136/ linkinden 29.07.2021 07:07:02 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

12 Yorum

 • Canlı yayın butonu yok en son sürüm kullanıyorum en son güncelleme var uygulamada başka hesaptan girince açılıyor kendi hesabımda olmuyor

  • Merhaba,

   Facebook’ta canlı yayın yapabilmek için Android sürümünüzün de 4.0.1’den yukarı olması gerekmektedir. Hangi akıllı telefonu kullanıyorsunuz ?

 • selamlar hocam ben cihaz htc android neden biz canli yayın yapamıyoruz ya sonuçta android ya oyle secili modele canli yayin verilmesi cok saçma arkadas ayni cihaz kullaniyor ve ben eski sürüm kullanirken o yeni sürümü kullanıyor ama guncel facebook ikiside bilgi verirseniz sevinirim ne zaman tum modeller alcak bunu

  • Merhaba,

   Şuanki cihazınızın Android sürümü nedir ? Facebook canlı yayın özelliği şuanda tüm cihazlarda kullanılabilir durumdadır.

  • Merhaba,

   Canlı yayın yaparken bir hata mı alıyorsunuz yoksa canlı yayın ibaresi sizde çıkmıyor mu ?

  • Merhaba,

   Telefonunuz çok fazla ısınmadan dolayı canlı yayını otomatik olarak kapatabiliyor olabilir.

 • kendi kurduğun gurupta birkaç kez canlı yayınla eğitim verdim bir ay kullanamayacağım uyarısı aldım.
  nasıl bu olabilir ?
  24 saat canlı yayın diyorsunuz ben seçtiğim gurupta her gün birkaç saat eğitim sohbet için kesintisiz engellenmeden mümkün mü?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video