PC HocasıDonanımOyuncuları birbirine düşüren gaming monitör: DELL S2716DG

Oyuncuları birbirine düşüren gaming monitör: DELL S2716DG

 

Dell firmasının oyuncular için geliştirmiş olduğu bu özel monitör 1 ms tepkime süresi ile ön plana çıkarken, çözünürlük ve estetik kullanım açısından da mükemmel. Dell S2716DG modeli kurulumu açısından biraz sıkıntılı olsa da, ortaya çıkan performans parmak ısırtıyor.

Dell‘in geliştirmiş olduğu bu oyuncu monitörü QHD 2560 x 1440 px çözünürlükte görüntü kalitesi sağlıyor. 27 inç boyutundaki bu koca dev, kutusundan çıkartıldığı anda masanızda epeyce bir geniş yer kaplıyor. Kurulum biraz karmaşık olduğu gibi, üç aşamadan oluşuyor diyebilirim. Zira kutunun içerisinden üç parça çıkıyor.


Arka paneli parlak yüzeye sahip plastik ile kaplı olan Dell S2716DG zarif ve bir o kadar da “ben buradayım” dedirtiyor. Monitörün hemen yukarıda çözünürlüğünden bahsetmiştik. Ancak bu çözünürlük normal Windows simgelerinin 4K’da olduğu gibi bit kadar gözükmesini sağlıyor. Buna bir ayar çekmeniz gerekebilir. Zira yakınlaştırıcı kullanmanızı istemeyiz.


Kutudan çıktıktan sonra müthiş bir renk skalası sizleri bekliyor olacak. Panelde sadece HDMI 1.4 ve Display Port 1.2 bulunması bizi hayal kırıklığına uğratsa da, “HDMI 2.0 nerede ?” sorusunu soruyor ister istemez. Monitörümüz 144 Hz ile muazzam bir yenileme gücüne sahip. Ayrıca hızlı oyunlarda ekran içerisinde hiçbir kayıp yaşanmadığı gibi, Nvidia ekran kartı sahibi olanlar için de G-Sync desteği yer alıyor.

NVIDIA RTX 3000 Ailesinin Dudak Uçuklatan Fiyatları

1 ms tepkime süresine sahip olan Dell S2716DG modeli oyuncuları birbirine düşürmeye yetiyor. Zira bu monitörde PES veya FIFA oynadığınızı düşünelim. Monitöre suç atma şansınız neredeyse sıfır.


Alınır mı ?

Böylesine başarılı bir monitörün bir de sağlam fiyatı var tabii ki. Gücünü Display Port ve  HDMI 1.4’ten alan Dell S2716DG modeli şuanda piyasada 2400 TL‘den başlayan fiyatlardan satılıyor. Türkiye şartlarında böyle bir monitör için fiyatın gayet uygun olduğunu söyleyebilirim. Sonuçta 27 inç, 1 ms ve 144 Hertz değerlerini bir arada görmek her yiğidin harcı değil.

Eğer sisteminize bir de görsel şölen yaşatmak istiyorsanız (bunun için para adını duyunca ürkmemeniz şart) Dell‘in bu başarılı monitörünü tercih edebilirsiniz. Haa yok ben daha uygun fiyata muadilini arıyorum diyorsanız ASUS VG245H modeline göz atmanızda fayda var. Onun videosu da hemen aşağıda..

 

</div
Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz