PC HocasıArama MotorlarıGoogle Penguen Algoritması Artık Gerçek Zamanlı Olarak İşleyecek

Google Penguen Algoritması Artık Gerçek Zamanlı Olarak İşleyecek

   

Arama motoru Google spam siteler ve içerikler ile savaşmak için geliştirmiş olduğu Penguen algoritmasının içeriklerini değiştirdi. Artık Google yeni güncelleme ile birlikte sitelerde olup bitenleri gerçek zamanlı olarak tarayacak ve sonuçlandıracak.

RSS Siteleri ve Beslemeler Artık Tarih Olacak

Google her zaman kullanıcılara ve site sahiplerine “özgün” olmaları konusunda fikirler ve feedback’ler verir. Yapılan bu güncelleme sayesinde de Webmaster Blog üzerinden Penguen algoritmasının hangi özelliklere kavuştuğu da netleşmiş oldu. Ek olarak bu güncellemeye de Çekirdek Algoritması da dahil edildi.

Yeni Gerçek Zamanlı Penguen Algoritması Neler Sunuyor ?

Takip edenler bilirler. Google önceden algoritmik değişiklikleri belli periotlarda düzenli olarak yapardı. Ancak şimdi geliştirilen algoritma sayesinde tüm siteler ve içerikler gerçek zamanlı olarak anlık takip edilecek.

Google aslında bize burada şu mesajı veriyor: “Kardeşim içeriklerini kontrol et, özgün ol, güncel ol, backlink çıkışlarını ve girişlerini organik dışı inşaa etme” diyor. Görünen o ki Google artık sürekli link çıkışı sağlayan RSS ve toplist gibi içerikleri defterden silecek. Google Penguen algoritması da gerçek zamanlı olarak hızlı tepki vererek sitelerin sıralamaları ile sürekli oynayacak. Sonra vay efendim “benim site birden neden uçtu” gibi yorumlar yaparak başınızı ağrıtmayın.

Son olarak gerçek zamanlı Google Penguen Algoritmasında eğer sitenizin daha önceden cezası veya indeks sorunu varsa bu önceden uzun zaman alıyor ve kolay kolay eski haline gelmiyordu. Şimdi ise Spam olarak algılanan veya sorunlu olan siteler aşağıdaki kriterleri yerine getirdiği taktirde kısa sürede eski verimine kavuşabilecektir.

google-gercek-zamanli-algoritma
Kriterler Neler ?

❱ Özgün içerik

❱ Google botları tarafından anlaşılabilir tasarım ve kodlama

❱ Temiz hiyerarşi

❱ Markanın ön plana çıkarak backlink çalışmalarının özgün yapılması

❱ Gereksiz içeriklerin ve backlinklerin kaldırılması

❱ Direkt olarak backlink alınırken hedef kelimeye çalışılmaması

❱ Sürekli güncel olunması

❱ Kullanıcılara ve ziyaretçilere yanıltıcı içeriklerin gösterilmemesi veya servis edilmemesi

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-penguen-algoritmasi-artik-gercek-zamanli-olarak-isleyecek-22178-15829/ linkinden 27.05.2022 14:05:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial