PC HocasıİnternetGoogle’da 4 Bin TL İle İşe Başlamak İster Misiniz ?

Google’da 4 Bin TL İle İşe Başlamak İster Misiniz ?

   

Dünyanın en iyi şirketleri arasında gösterilen Google‘ın Street View özelliği ülkemizde de aktif hale getirilmiş ve ilginç görüntüler ortaya çıkmıştı. Bu görüntüleri sokak sokak, mahalle mahalle gezerek Google ekibine ait Street View aracı topluyor. Ancak bazı durumlarda resimlerin veya videoların çekilmesi kolay olmuyor. Google’da bunun için çözümü Google’da 4 bin TL maaş ile çalışan kişilere verdiği görevler ile gerçekleştiriyor.

GOOGLE STREET VİEW’DA İŞE BAŞLAYABİLİRSİNİZ

Evet, Google Street View‘da işe başlamak için yapmanız gereken başvuru formunu doldurarak çağırılacağınız günü beklemek olacak. Google tarafından resmi olarak duyurulan günde 8 saat çalışacağınız bu görev için aylık olarak 4 bin TL ücret verilecek.

Göreve başlayacak kişilerin sırtlarında belirlenen güzergahlar için fotoğrafların çekilebileceği 20 KG ağırlığında Street View Trekker cihazı bulunacak. Bu cihaz ile birlikte sokaklarda gezinerek resimleri farklı açılardan çekmek ve genel merkeze göndermeniz gerekiyor.

street-view-trekker


Gezmeyi Seviyorsanız

Eğer gezmeyi gerçekten çok seviyorsanız Google‘ın Türkiye’yi de dahil etmiş olduğu bu iş teklifini aşağıdaki formu doldurarak başvurabilirsiniz. Başvuru şartları arasında nelerin yer aldığı konusunda kesin bir bilgi verilmedi ancak İngilizce düzeyinizin biraz iyi olması gerekiyor. 

Hem para kazanıp, hem de yeni yerler keşfetmek için güzel bir fırsat olabileceği gibi, 4 bin TL gibi güzel bir maaş ile işinizin başına geçebilirsiniz. Ufak bir not düşmemizde fayda var: Street View projesi bittikten sonra işten çıkartılma gibi bir derdiniz de bulunmuyor. Google gibi büyük bir firmaya kapak atıyorsunuz sonuçta.

Google Street View Trekker Başvurusu: Başvuru İçin Tıklayın

STREET VİEW KAMERASI ÖZELLİKLERİ

Veri toplamak için Google’ın sağlamış olduğu araba, Troley, iki ve üç tekerlekli araçlar, sırt çantasından çekim yapan cihazlar sürekli olarak akışı sağlıyor. Sırt çantası üzerinde yer alan platformda bir çok kamera bulunduğu gibi toplamda 20 açının görüntülerini çekebiliyor.

Dar sokaklar, mahalleler veya alanlar için resimlerin daha sağlıklı toplanabilmesi amacı taşıyan bu projede ülkemizden başvurular kabul edilmeye başlandı. Açıkçası başvuruların kapatılma süresi dolmadan şansınızı denemenizde fayda var diyebilirim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/googleda-4-bin-tl-ile-ise-baslamak-ister-misiniz-972/ linkinden 27.05.2022 20:05:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial