reklam
Ana SayfaArama MotorlarıGoogle’ın Arama Sayfasına Yenilikler Geliyor!

Google’ın Arama Sayfasına Yenilikler Geliyor!

, PC Hocası

En çok kullanılan arama motoru Google, ana sayfasını değiştiriyor. Sade bir logo ve altında arama kutusu bulunan Google anasayfası kullanıcıya özel yenilikler getiriyor.

Yıllardır aynı şekilde düzenini ve şeklini koruyan Google, yenilikler getiriyor. Firma, arama yaptığınızda Facebook tarzında size özel seçilmiş siteleri getirecek bir arama motoru olmaya hazırlanıyor.

9to5Google‘ın haberine göre “Daha fazla” menüsünün altında Kişisel sekmesi bulunacak. Bu durum Gmail mesajlarına ait bağlantılara tıkladığınızda, o e-posta Gmail sayfası açılmadan görünecek. Bu durum Gmail sayfasının tamamen kalkacağını beraberinde getirmiyor. Tahminen bu yenilik önizleme şeklinde olacaktır.

, PC Hocası

Eğer bir fotoğraf arıyorsanız, arama sonuçlarında fotoğrafı doğrudan açabiliyor veya Google Fotoğraflar‘da daha detaylı aramalar yapabiliyorsunuz. Yenilikler sadece bunlarla kalmayacaktır. Ancak şuan edindiğimiz bilgilere göre Google artık daha kullanışlı bir arama motoru olacak.

Özetleyecek olursak Google artık daha kullanışlı ve kişiye özel seçenekler sunan bir arama motoru olacak. Bu değişikliğin çok kapsamlı ve güzel bir değişiklik olacağı kesin lakin Google’ın planları tam olarak belli değil. Umarız çok karmaşık ve kalabalık bir hale gelmez.