reklam
PC HocasıCep TelefonuHTC’den Blockchain Teknolojisine Sahip Akıllı Telefon!

HTC’den Blockchain Teknolojisine Sahip Akıllı Telefon!

Exodus 1S şimdi sipariş edilebilir durumda ancak şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde; HTC, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü 699 Dolarlık Exodus 1’in bir üst modeli Exodus 1S isimli kriptop para birimi kullanıcılarına hitap eden yeni bir giriş seviyesi telefonunu duyurdu. Exodus 1S, 219 Euro (yaklaşık 244 Dolar) değerinde ve Exodus 1S modelinden daha ucuz bir cihaz. Qualcomm Snapdragon 435 işlemciye sahip anakartın diğer bileşenleri orta seviye güç performansı sunan donanımlar bulunduruyor.

Exodus 1S modelinin en büyük özelliği yeni eklenen kripto para birimi özelliğidir. HTC, akıllı telefon için ilk kez tam bir bitcoin düğümünü çalıştırabildiğini söylüyor. Orijinal Exodus 1’in piyasaya sürülmesinden bu yana şirketin en çok yapmak istediği şeylerden bir tanesi bu telefondu.

HTC Ekibinden Phil Chen, Forbes dergisine verdiği bir demeçte; tam düğümü çalıştırabilmek, telefonun bitcoin işlemlerini aktarabilmesi, onaylaması ve doğrulaması anlamına geldiğini, bu sayede daha fazla gizlilik sunduğunu ve aynı zamanda ağın güvenliğine katkıda bulunmanızı sağladığını söyledi.

Samsung Galaxy Note 20 için İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

‘Tam bitcoin düğümü’ sınırlama ile geliyor

Telefonda ki en büyük özelliklerden bir tanesi olan ‘tam bitcoin düğümü’ bazı sınırlamalar ile geliyor. HTC, telefonu Wi-Fi ağına bağlamanızı ve tam düğümü çalıştırırken bir güç kaynağına takmanızı tavsiye ediyor; ek olarak telefonda Bitcoin defterinin tam bir kopyasını tutabilmesini istiyorsanız 400 GB veya daha fazla kapasiteli bir SD kart satın almanız gerekecek.

Teknik Özellikler

HTC Exodus 1S, blockchain haricinde giriş seviyesi bir telefon donanımlarına sahip; 5.7 inçlik HD ekran, 4GB RAM, 64GB Dahili depolama alanı ve arka arkaya bakan tek bir 13 megapiksellik kamera. MicroUSB bağlantı portu.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz