PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram, Canlı Yayınlar için “Moderatör” Özelliğini Kullanıma Sundu!

Instagram, Canlı Yayınlar için “Moderatör” Özelliğini Kullanıma Sundu!

   

Meta’ya ait sosyal medya platformlarından Instagram nihayet Canlı İçerik Oluşturucularının canlı yayınlarına moderatörler atamasına izin veriyor. Moderatörler, yorumları bildirme, izleyicileri yayından çıkarma ve belirli bir izleyici için yorumları kapatma yetkilerine sahip olabilecekler.

Instagram, içerik oluşturucuların başlattıkları canlı yayın sırasında yorum çubuğunda yer alan üç nokta ikonuna tıklayarak bir moderatör seçebileceklerini söylüyor. Burada ki menüde önerilen hesaplar listesinden bir moderatör seçebilir veya spesifik olarak bir kullanıcıyı atamak için arama kutusunu kullanabilirler.

Instagram’ın Canlı Yayın özelliği 2016 yılında kullanıma sunuldu ve bunu akılda tutarak şirketin canlı yayınlar için moderatör desteği eklemesi geç kalınmış gibi gözüküyor. Moderatör denetimi canlı yayın esnasında uygunsuz yorumların anlık olarak engellenmesi ve canlı yayın sunucusunun yükünü hafifletmek için oldukça önemli.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-canli-yayinlar-icin-moderator-ozelligini-kullanima-sundu-124827/ linkinden 27.05.2022 15:05:43 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial