PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram Hikayelere “Reshare” Özelliği Geliyor!
Instagram

Instagram Hikayelere “Reshare” Özelliği Geliyor!

  arctis 7+

Facebook’a ait sosyal medya platformu devlerinden Instagram, karşılaştığınız ve beğendiğiniz tüm gönderilerle arkadaşlarınıza peşpeşe mesaj spamleri göndermenizi istemiyor. Bugün ise yapılan bir demeçte şirket, Hikayeler’de paylaşmayı biraz daha zor hale getirmek için bir test dönemine başlıyor.

Şirket, Hikayeler’e yerleştirilebilecek bir “yeniden paylaşma” etiketini test ediyor. Seçildiğinde, “son görüntülenenler” sekmesi karşınıza çıkıyor ve kullanıcıların son bir saat içerisinde Instagram akışlarında ve/veya keşfetlerinde gördükleri, kaydettikleri veya yayınladıkları gönderiler arasından seçim yapmalarına olanak tanıyor ve daha sonra hikayelerinde bunlardan seçim yaparak paylaşabiliyorlar. IGTV, Reels ekleyebilir ve videoları hikayenize koyabilirsiniz.

Yukarıdaki resme baktığımız zaman standart hikaye araçları sekmesine [Reshare] isminde bir başka etiket gelmiş bulunuyor. Önceden, hikayenize bir akış gönderisi paylaşmak istiyorsanız, bunu gönderinin kendisinden manuel olarak yapmanız gerekiyordu. Bu test, bu işlevin yerini alacak gibi görünüyor.

Bir Instagram sözcüsü konu hakkında verdiği bir demeçte, test aşamasında olan yeni özelliğin insanların akışta bir gönderi görüpte hikayelerinde kasıtlı olarak paylaşmadıkları ve daha sonra paylaşım yapmak istediklerinde kolayca erişim sağlayabilmeleri için tasarlandığını dile getirdi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-hikayelere-reshare-ozelligi-geliyor-115865/ linkinden 02.12.2021 03:12:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner