, PC Hocası
Ana SayfaHaberlerInstagram Kimlik Avı Saldırılarını Önlemeye Yardımcı Olacak Yeni Araçlar Tanıttı

Instagram Kimlik Avı Saldırılarını Önlemeye Yardımcı Olacak Yeni Araçlar Tanıttı

, PC Hocası

Orijinali sahte e-postalardan sıralamak; Instagram, kullanıcıların Facebook şirketi tarafından bir e-posta alıp almadığını veya kimlik avı dolandırıcılığı girişimi olup olmadığını anlamalarına yardımcı olmak için uygulamasına yeni bir özellik ekledi.

, PC Hocası

Şimdi, Instagram’dan olduğunu iddia eden bir e-posta alırsanız, uygulamanın son 14 gün içinde size gönderdiği her e-postayı listeleyen Uygulamanın Güvenlik ayarlarındaki “Instagram’dan E-postalar” seçeneğine giderek gerçek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Güncelleştirme şu anda kullanıma açılma aşamasında ve ayarlarınızda görünmesi zaman alabilir.

, PC Hocası

Özellik kendi içinde iki farklı dala ayrılıyor

Yeni menü, Instagram e-postalarınızı iki farklı kategoriye ayırır; güvenlik e-postaları ve diğer. Herhangi birinde mailinize gelen e-posta ile eşleşme görürseniz mail kutunuzda yer alan e-postaya ve içerdiği bağlantılara gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Eğer gelen kutunuza düşen e-posta, Instagram uygulamasında ki listede yer almıyorsa bu bir kimlik avı dolandırıcılığı olabilir ve bu da bir kişinin kullanıcı adınızı ve parolanızı vermeniz için sizi kandırmak için bir hizmeti taklit etmesi olabilir.

, PC Hocası

Instagram’ın gerçekleştirdiği bu yenilik çok hoş, özellikle de kimlik avı dolandırıcılığı daha sofistike hale gelmiş iken. Bazı kimlik avı dolandırıcılığı, altı basamaklı kodunuzu soran sahte bir site kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanan hesaplara dahi girebilir.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz