reklam
Ana SayfaHaberlermacOS Catalina 10.15 Sürümü Yayınlandı!

macOS Catalina 10.15 Sürümü Yayınlandı!

Apple’ın WWDC 2019‘da tanıtımını gerçekleştirdiği macOS Catalina yayınlandı. Uzun zamandır yayınlanması beklenen bu güncelleme Türkiye’de de fazlasıyla bekleniyordu. Apple’ın son bir ayda yayınlamış olduğu yazılımsal güncellemeler ve özellikle iOS 13 çok beğenilmişti.

Gelen yeniliklere bir yakından bakalım. MacOS Catalina ile gelen en büyük yeniliklerden biri Apple Arcade oldu. Apple’ın 10 Eylül’de düzenlediği lansmanda kullanıcılara sunduğu yeni oyun platformu an itibariyle Mac platformunda çalışıyor.İlk etapta 100 oyuna sahip olan Apple Arcade’in gelecek güncellemeler ile oyun sayısını arttırması bekleniyor. Lansman’da 5 dolar olarak açıklanan Apple Arcade’nin fiyatının Türkiye’de 35 TL olarak açıklanması dikkatleri çekmişti.

Spotify, Siri Desteğini ve Apple TV Uygulamasını Kullanıma Sundu

Şüphesiz ki en dikkat çekici yeniliklerden biri de iPad’i ikincil ekran olarak Mac’e bağlayabilmek oldu. Özellikle video editörlerinin oldukça beğeneceği bu özelliği kullanabilmek için cihazlarınızı kablolu ya da kablosuz olarak birbirine bağlamanız gerekiyor.

MacOS Catalina ile daha da fazla geliştirilen cihazımı bul uygulaması artık Mac aktif olmasa bile size Mac’in konumu diğer Apple ürünlerinden görüntülenebiliyor.

Reddit’de de fazlasıyla olumlu yorum alan MacOS Catalina’yı eğer indirmediyseniz yazılım güncellemeleri kısmından bu güncellemeye sahip olabilirsiniz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Enes Değirmenci

Enes Değirmenci

Küçük yaştan beri teknolojiyle içli dışlı olan Enes, uzun zamandır da Pc Hocası için içerik üretiyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz