PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram Reels Reklamları Kullanıma Sunuldu!

Instagram Reels Reklamları Kullanıma Sunuldu!

   

Instagram’ın Reels kısmında reklamlar görmeye hazır olun. Uygulamanın TikTok’tan ilham alan video sekmesi , bugün dünya genelinde reklamları dahil etmeye başlayacak. Tam ekran, döngüsel, 30 saniyeye kadar uzunluğundaki reklamlar tıpkı Reels videoları gibi görünecekler ve Reels akışında tıpkı TikTok gibi listelenecekler. Reklamlar, reklamverenin hesabının adının altında küçük bir “sponsorlu” etiketi ile ayırt edilebilecekler.

Instagram, Nisan ayında Avustralya, Brezilya, Almanya ve Hindistan bölgelerinde reklamları test etmeye başlamıştı. Instagram’ın bu yeni formatı bir gelir oluşturucuya dönüştürmek için gösterdiği hız dışında, uygulamaya daha fazla reklam girmesinde özellikle şaşırtıcı olan bir şey yok. Facebook ayrıca bu hafta Oculus Quest uygulamalarına reklam getireceğini söyledi.

Reels yalnızca Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü ve bir kaç ay sonra birinci yılını dolduracak, şirket henüz yeni formatın gerçekte nasıl performans gösterdiğine dair ayrıntıları paylaşmadı. Ocak ayında Instagram lideri Adam Mosseri, The Verge ekibine verdiği demeçte formatın büyüdüğünü ancak şirketin “bundan henüz memnun olmadığını” söyledi. Bir Instagram sözcüsü, özelliğin şu anda “80’den fazla ülkede” aktif olarak bulunduğunu söyledi.

Instagram Reels

Bu arada, TikTok’un çok büyük bir kitlesi var ve reklamları o kadar başarılı oldu ki, Bloomberg’e göre şirket bir günlük devralma için 2 milyon dolara kadar ödeme yapmayı planlıyor. Ancak TikTok’un etkisi artmaya devam ederken (ve yasal tehdidi ertelenmeye devam ederken), Instagram hala Facebook’un desteğine sahip olmanın ve zaten devasa bir uygulamadan yararlanabilmenin büyük avantajlarını elinde tutuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-reels-reklamlari-kullanima-sunuldu-114573/ linkinden 27.01.2022 20:01:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner