PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram, Web Sitesini Güncelledi

Instagram, Web Sitesini Güncelledi

 

Günümüzün en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, son bir yılda uygulamayı ve web sitesini daha kullanışlı hale getirmek için bir dizi yenilikler üzerinde çalışıyor ve başarılı bulduklarını kullanıcılar için yayınlıyor. Web sitesi üzerindeki kullanıcı deneyimi arttırmak isteyen şirket, geçtiğimiz dönemlerde Mesajlar sekmesini web sitesi kısmında aktif hale getirmişti.

Masaüstüne gelen Instagram Direkt Mesajları sayesinde şirket hesaplarını kontrol eden editörler nihayet rahat bir nefes almaya başladı. Bugün ise instagram.com’a gelen güncelleme ile sitenin değişmeye başladığını görüyoruz. Şirket web sitesinde gezinmeyi kolaylaştırmak adına açılan menüleri sitede kullanmaya başladı.

Artık instagram.com‘a giriş yapıp, sağ üst köşede yer alan profil resminize tıkladığınız zaman sizi profil sayfanıza yönlendirmek yerine bir dropdown (açılır menü) gözükerek sizlere bazı seçenekler sunuyor. Böylelikle çoklu hesaplar arasında geçiş yapmak isteyen kullanıcılar anında “Çıkış Yap” diyerek hesaptan çıkış yapabilir ya da Kaydettikleri paylaşıma daha hızlı ulaşabilir.

Ayrıca Ayarlar sekmesininde menüye eklenmesi, güvenlik sorunları ile karşı karşıya kalan kullanıcılar için daha hızlı bir yol olmuş. Şifresini değiştirmek isteyen kullanıcılar artık oyalanmadan direkt Ayarlar sayfasına geçiş yapabilecek.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz