PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram’a NFT’ler Geliyor!

Instagram’a NFT’ler Geliyor!

   

South by Southwest’te konuşma yapan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yakın zaman içerisinde Instagram’a NFT desteğinin geleceğini resmi olarak duyurdu. Engadget tarafından bildirilenlere göre Mark Zuckerberg, SXSW’de blok zinciri teknolojisinin kolaylaştırdığı koleksiyonların yakın gelecekte Instagram’a geleceğini resmi olarak doğruladı fakat şirketin bu teknoloji ile tam olarak neyi planladığı açıklanmadı.

Zuckerberg, mevzubahis yaptığı konuşmada: “Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim, önümüzdeki birkaç ay içerisinde Instagram’a sahip olduğunuz bazı NFT’leri yükleme özelliği gelecek.” dedi.

Büyük ihtimalle gelecek güncelleme ile sahip olduğunuz NFT’leri özel bir görünümde profil resmi yapmanıza imkan tanıyacaklar – tıpkı Twitter’da olduğu gibi –

Instagram Yöneticilerinden Adam Mosseri’nin geçtiğimiz sene “aktif olarak NFT’leri araştırıyoruz” sözünden sonra, çatı şirket Facebook kendisi de dahil olmak üzere sahip olduğu bir çok markayı Meta adındaki yeni bir çata şirkette topladı ve Metaverse’ü resmi olarak tanıttı.

Yakın gelecek NFT dünyası günlük hayatımızın içerisine Meta sayesinde nasıl giriş yapacak, şaşkınlıklarla izliyor olacağız.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagrama-nftler-geliyor-124971/ linkinden 28.05.2022 22:05:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial