PC HocasıSosyal MedyaInstagram’da 60 Saniyelik Hikaye Dönemi Başladı

Instagram’da 60 Saniyelik Hikaye Dönemi Başladı

   

Instagram Hikayeler özelliği, çok başarılı bulundu ve tuttu. Bu bölüm artık uygulamanın en çok kullanılan bölümü. Ama hala eleştirilen noktaları da var. Mesela Hikayeler paylaşımlarında yer alan 15 saniye süre sınırı. Birçok kullanıcı bu sürenin artmasını istiyordu.

Kullanıcıların istedikleri oldu ve Instagram, Türkiye için de 60 saniyelik Hikaye dönemini başlattı. Fakat ufak bir detay var. Birazdan bundan da söz edeceğiz.

Instagram’da 60 Saniyelik Hikaye Paylaşılabilecek

Yeni güncellemeler sonrasında Instagram’da 60 saniyelik hikayeleri paylaşabileceğiz. Hiçbir bölünme olmadan tek bir hikaye için 60 saniye süre kullanılabiliyor olacak.

Fakat şu an için özellik herkese açık olarak gelmedi. Seçilen test kullanıcıları yeni güncellemeyi aldı ve sistem açıkçası test ediliyor gibi gözüküyor. Güncellemeyi alan kullanıcılar bu konuda bildirimler de almış olacak.

Kaçırmayın: Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

Nasıl bir bildirim geldiği konusunda da görsel ekliyor olacağız. Özelliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için de geçerli olması bekleniyor. Yılbaşından önce tüm kullanıcılar için yeni hikaye süresi geçerli olacak mı bunu bekleyip göreceğiz.

Instagram

Açıkçası Instagram’ın böyle bir adım atması zaten bekleniyordu. Birkaç ülkede daha süre konusunda benzer kararlar verilmişti. Hikayeler bölümü için ekstra neler düşünülüyor bunları şimdilik bilemiyoruz. Ama şunu biliyoruz ki artık sosyal medya bir yarış haline geldi.

Platformlar daha çok öne çıkmak, daha fazla kullanılmak adına sürekli yenilik peşinde. Haliyle bu güncellemeler bitecek gibi durmuyor. Sürekli bir yenilik haberi gelmeye devam edecektir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagramda-60-saniyelik-hikaye-donemi-basladi-121276/ linkinden 29.01.2022 00:01:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner