PC HocasıSosyal MedyaInstagramİnstagram’da Görüntülü Konuşma Dönemi

İnstagram’da Görüntülü Konuşma Dönemi

 

Yeni yayınladığımız bir haberde İnstagram’ın son 6 yılda 100 kat değerlendiğini söylemiştik. 6 yıl önce Facebook İnstagramı satın aldı ve platform yükselen ivmeyle büyümeye devam etti. Bizde bu büyümelerin sürekli gelen güncellemelerden, yeniliklerden olduğunu söylemiştik. Bu sefer uygulamaya kazandırılan yenilik görüntülü konuşma.

Aslında Ocak ayında F8 konferansında tanıtılan bu özelliğin gelmesi uzun süredir bekleniyordu. Yayınlanan son güncelleme ile görüntülü konuşma imkanı veren Instagram bu özelliğin kolaylığı ve işlevselliği ile takdir topladı. Yeni özellikleriyle artık Instagram fotoğraf paylaşım ağı olmaktan çıktı diyebiliriz. Görüntülü konuşma özelliğini kullanmak isterseniz yapmanız gerekenler çok basit.

Eğer daha önce mesaj atmadığınız biri ile görüşecekseniz öncelikle bir mesaj atmanız gerekiyor. Mesaj attıktan sonra “direkt mesajlar”dan kişi ile sohbete girmelisiniz. Daha sonra sağ üstte beliren kamera ile görüntülü görüşmeyi başlatabilirsiniz. Kişilerle yapabileceğiniz gibi görüntülü görüşmeyi grup sohbetlerinde de kullanabiliyorsunuz. En fazla beş kişi olacak şekilde grup sohbetinde görüntülü görüşmeyi aynı adımlarla başlatabilirsiniz. 

Görüntülü görüşme özelliğinde benim sevdiğim kısım arama ekranını küçültüp İnstagramı gezmeye olanak sağlanması oldu. Yenilikler gelmeye devam ettikçe bizlerde paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

15 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video