PC HocasıSosyal MedyaInstagramInstagram’da Paylaşılan Gönderi Silinmeden Nasıl Gizlenir?

Instagram’da Paylaşılan Gönderi Silinmeden Nasıl Gizlenir?

 

Şüphesiz ki dünyanın en çok ziyaret edilen ve günlük kullanım oranı fazla olan sosyal medya platformu Instagram, kendisi 2012 yılında Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg tarafından satın alındı ve Facebook bünyesine dahil edildi. Günlük hayatımızda Instagram’ı çok fazla kullanıyoruz, onu seviyoruz, gün içerisinde saat başı kendisi ile vakit geçiremeden duramıyoruz.

Instagram‘da gündelik hayatımızdan, gezdiğimiz yerlerden bir çok fotoğraf paylaşıyoruz. Bazı fotoğraflarımız var ki sadece Instagram’da yer alıyor. Yalnızca Instagram profilimizde olan bir fotoğrafı silmemiz gerekirken onu saklamak istiyoruz, bu tür durumlarda fotoğrafı ekran görüntüsü olarak kaydederken fotoğrafımızın kalitesi değişime uğrayabiliyor fakat ekran görüntüsü alma gibi basit ve ilkel yollara gerek yok.

Instagram‘da çok sevdiğiniz ama silinmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemenin bir yolu var: Arşivlemek. Aşağıda yer verdiğimiz yönergeleri uygulayarak istediğiniz gönderinizi arşivleyebilirsiniz.

  • Instagram‘ı açın.
  • Alt navigasyon barından profil resminize ya da profil ikonuna tıklayın.
  • İstediğiniz görselin üzerine basılı tutun ve yukarıya çekin.
  • Gönderi önizlemesinin altında yer alan seçeneklerden “Arşivle” seçeneğine tıklayın.
  • Artık gönderiniz arşivinizde ve profilinizde listelenmiyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz