iOS 12.1.3 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, dün gece itibari ile iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için iOS 12.1.3 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme, son zamanlarda ortaya çıkan birkaç sorunu çözüyor.

Ortalama 250MB civarında olan yeni iOS 12.1.3 güncellemesi, iPhone'larda görülen mesajlar uygulaması sorununa çözüm sunuyor. Güncellemeden önce mesajlar uygulaması ile görüntü gönderilmek istendiğinde, birkaç fotoğraf haricinde kalan görüntülerin ön izlemeleri bozuk olarak görünüyordu. Güncelleme bu sorunu çözerken CarPlay ile ilgili de düzeltmeler sağlıyor.

Özellikle iPhone XR, XS ve XS Max cihazlarda karşılaşılan CarPlay bağlantısının kesilmesi sorunu yine bu güncellemenin giderdiği sorunların içerisinde yer alıyor. iPad tarafında da jack çıkışından alınan seslerde oluşan bozukluk, yine güncelleme ile düzeltilmiş durumda.

Son olarak güncelleme, ülkemizde kullanım alanı bulmayan HomePod cihazlarda hata düzeltmelerine odaklanıyor. Sesli komut sisteminde düzeltilen hatalar, cihazın yeniden başlatılması gibi problemleri çözüyor.

Apple, iOS 12 güncellemesi ile yeni özellikler yerine işletim sistemindeki performansı arttırmaya çalışıyor. Daha hızlı çalışan uygulamalar ve seri geçişler, güncellemenin en temel amaçlarından. Muhtemelen yeni özellikler, iOS 13 güncellemesi ile sunulacak. 

iOS 12.1.3 güncellemesini indirmediyseniz, indirmek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme yolunu takip edebilirsiniz.

İlgili Etiketler