reklam
Ana SayfaHaberlerKüçük Xiaomi: Poco F2 Pro Tanıtıldı!

Küçük Xiaomi: Poco F2 Pro Tanıtıldı!

Poco, kısa zaman önce Türkiye’ye resmi olarak giriş yapmış markalardan birisi. Marka, 12 Mayıs günü yeni modeli olan F2 Pro’yu, İspanya’da tanıttı.

Resmi giriş yapmasının ardından, Poco’nun Türkiye’de bir Facebook hesabı da bulunmakta. Telefonun en dikkat çeken özelliğinin, kullanıcıya tam ekran kullanımı sunması diyebiliriz.

Teknik Özellikler

  • 6,67 inç 2400×1800 çözürlüğe sahip AMOLED ekran
  • Snapdragon 865 işlemci
  • 6 GB/8 GB RAM
  • 128 GB/256 GB depolama
  • 20 megapiksel tek ön kamera
  • 64 megapiksel temel kamera + 13 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik + 5 megapiksel makro 
  • 4.700 mAh batarya

Burada en çok dikkat çeken iki özellik olarak, temel kameranın Sony imzalı olması ve bataryanın 4.700 mAh gibi yüksek bir kapasiteye sahip olması diyebiliriz.

Rekabet Kurumundan, Google Hakkında Yeni Bir Açıklama Geldi

Telefonun iki farklı modeli bulunmakta. Türkiye’de satılacak olan model için 499 euro, diğer model için ise 599 euro fiyat etiketleri bulunuyor.

Poco F2 Pro’nun, büyük kardeşi olan Redmi K30’un bir benzeri olduğunu ve hatta K30 temelli bir telefon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Telefonun arka tasarımı beni etkilemedi diyebilirim. Şirketler, akıllı oynayıp farklı isimlerle ülkelerin pazarlarına giriyorlar. Aynı telefonları, farklı isimlerle ve bir kaç değişiklik ile satıyorlar.

Otomobil üzerinden örnek verecek olursak, Opel’in, İngiltere’de Vauxhall olması gibi diyebiliriz. Bir kaç tasarımsal değişiklik, bir kaç teknik değişim ve sözde yeni bir cihaz.

Yazar Hakkında

Mehmet Can ALVAR

Mehmet Can ALVAR

Herkes gibi onlardan değil, kendi kendine olan birisi. Siber güvenlik alanında çalışmalar yapan BTK Akademi öğrencisi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement