PC HocasıCep TelefonuLumia 950 XL’de Sıvı Soğutma Sistemi Olacak Mı ?

Lumia 950 XL’de Sıvı Soğutma Sistemi Olacak Mı ?

 

Snapdragon 810’lu Lumia 950XL sıvı soğutma sistemi ile geleceği konusunda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Peki Samsung sıvı soğutma sistemine yer verecek mi ?

SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ OLACAK MI ?

Öncelikli olarak bilgisayarlarda görmeye başladığımız sıvı soğutma sistemleri artık telefonlarda da kullanılmaya başlanıyor. Hal böyle olunca öncü firmalar ilk sıvı soğutmalı cihazlarını yapabilmek için çalışmalara başlamış durumda. Bu konuda öncülük yapan firmalardan birisi de Microsoft olduğu belirtilirken, yeni akıllı telefonu Lumia 950XL‘de sıvı soğutma sisteminin yer alacağı bildirildi.

 

lumia_950xl

 

Genellikle Snapdragon 810 işlemcisi ile ısınma sorunu yaşayan modellerde bu durumun önüne geçebilmek için Microsoft’un böyle bir ön tedbir alacağı belirtiliyor.

LUMIA 950XL HAYAL KIRIKLIĞI MI ?

Microsoft tarafından Lumia 950XL modelinde sıvı soğutma sisteminin olup olmadığı merakla beklenirken, bir YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda Lumia 950XL parçalandı.

Parçalarına ayrılan telefonu inceleyen ekip soğutucuyuda parçalayarak sıvı soğutma sisteminin olup olmadığına baktı. Ancak sonuç olarak sıvı soğutma sistemine ait hiçbir şey bulunmadığı belirtildi. Açıkçası Microsoft’un bu incelemeden sonra nasıl bir açıklama yapacağını merakla bekliyoruz.

Sıvı soğutma sistemi olacak şeklinde yaptığı açıklama tamamen kandırmacadan ibaret olduğu gibi, aşağıdaki test videosunu izlerken bakır çubukların aslında bir kandırmacadan ibaret olduğunu görebilirsiniz.

LUMIA 950XL TESTİ

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz