PC HocasıİnternetMicrosoft Edge Artık Yerleşik VPN’e Sahip!

Microsoft Edge Artık Yerleşik VPN’e Sahip!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Microsoft, Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge’i özelleştiren ve birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen yerleşik VPN desteğini resmi olarak duyurdu. Buna benzer bir hizmeti Opera GX tarayıcısı zaten hali hazırda sunuyordu.

“Microsoft Edge Secure Network” adındaki bu yeni VPN özelliği, Edge kullanıcılarının bağlantılarını şifrelemesine, çevrimiçi izlemeyi engellemesine ve konumlarını gizlemesine olanak tanıyor. Şirketin sunduğu özelliğin Opera GX ile arasındaki tek fark Microsoft’un aylık 1GB ücretsiz kullanım hakkı sunuyor olması.

Ayrıca özelliği kullanabilmeniz için Microsoft Hesabınız ile oturum açmanız da gerekiyor ve bu da internette geziniyorken çevrimiçi olarak tamamen izlenmeyeceğiniz garantisini sunmuyor.

Bunlara ek olarak mevzubahis VPN uygulaması şu anda halen geliştirme aşamasında ve yalnızca Edge’in beta kanallarında kullanılabiliyor. Önizleme kanallarına katılmış olan kullanıcılar yukarıda ki resimde görüldüğü gibi Ayarlar menüsü altından “Güvenli Ağ” seçeneğine tıklayarak Microsoft Edge Güvenli Ağını kolayca etkinleştirerek kullanabilirler.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-edge-artik-yerlesik-vpne-sahip-126984/ linkinden 18.05.2022 18:05:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial