reklam
PC HocasıYazılımMicrosoft, Xbox’ta Hata Bulan Kişilere 20 Bin Dolar Ödül Verecek!

Microsoft, Xbox’ta Hata Bulan Kişilere 20 Bin Dolar Ödül Verecek!

Microsoft, Xbox’ta güvenlik açıklarını bulabilecek güvenlik araştırmacılarına 20.000 dolara kadar para ödülü verecek

Microsoft beyciğimiz, özellikle oyun konsolu için bir ödül programı başlattığını duyurdu. Ödül almaya hak kazanmak için araştırmacılar, Xbox Live ağlarında ve hizmetlerinde platformun “en son, tam yama” sürümünde çoğaltılabilecek bir zafiyet tespit etmelidir.

“İkramiyeleri şiddeti ve güvenlik açığının etkisi ve sunulma kalitesine göre Microsoft’un takdirine verilecektir,” diye açıkladı Microsoft ekibi. Elbette, programın şartlarını ve koşullarını da yerine getirmeniz gerekecektir. Şu anda, ödüller 500 ila 20.000 dolar arasında değişiyor, ancak Microsoft daha yüksek ödüllerin söz konusu olmadığını söylüyor. Örneğin, kritik bir uzaktan kod yürütme kusuru yakalamak, raporunuzun kalitesine bağlı olarak size 10.000 ile 20.000 dolar arasında bir şey kazandıracaktır.

“Yüksek kaliteli bir rapor, bir mühendisin sorunu hızla yeniden üretmesi, anlaması ve gidermesi için gerekli bilgileri sağlar, Bu genellikle gerekli arka plan bilgilerini, hatanın bir tanımını ve ekli bir kavram kanıtını (PoC) içeren kısa bir yazma veya video içerir.”

Microsoft

Platformdaki zafiyetleri bulmanın ücretsiz bir konsola veya Xbox Live aboneliğine giden biletiniz olmasını umuyorsanız, şansınız yok. Duyuruda, “Konsollar test amacıyla sağlanmayacaktır.” ifadesi yer alıyor. Aynı şey ücretli hesaplar için de geçerli.

Microsoft,Xbox Series X Modelini 2020'de Piyasaya Sürecek

Güvenlik zafiyetleri için ava çıkmak kazançlı bir iş olabilir. Google, sadece geçen yıl kendi ürün hattı üzerinden 6 milyon doların üzerinde para ödülü dağıtmıştı. Microsoft’un bir araştırmacının gönderebileceği nitelikli raporların miktarı üzerinde tavanı olmadığı göz önüne alındığında, bu ağır bir ödeme günü anlamına gelebilir.

Etiketler