MSI Z390 Godlike ve Diğer MSI Z390 Anakart Serileri Duyuruldu

MSI Z390 Godlike ile çok güçlü bir Z390 anakart serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak yeni anakart serilerinde MSI tam 11 farklı model ile son kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni modeller arasında Overclock severler, oyuncular ve orta segment meraklı kullanıcılar için pek çok model yer alacak.

Merak edilen detay: Yeni Z390 anakart serilerinde Intel i9 ve Intel i8 işlemcileri rahatlıkla kullanabileceksiniz. Sadece nesil farkından dolayı BIOS güncellemesi yapılması gerekecek.

MSI Z390 Anakart Serisi

MSI firma prensipleri gereği her biri farklı kullanıcı tiplerine yönelik dört kategoriden oluşan yeni seriyi duyurdu. Geniş çeşitlilik, kullanıcılara kendi taleplerine göre board seçme olanağı sunarken, High-end oyun serileri başta olmak üzere bu sene Gaming dalında baya revaçta olacak.

Ayrıca MSI Arsenal Gaming olarak bilinen ana oyun segmentinde en kullanışlı Z390 anakartlar çok yakında Türkiye'de de olacak.  Peki MSI'ın yeni Z390 anakart modelleri neler? Gelin hep birlikte yakından göz atalım.

 • MSI MEG Z390 Godlike
 • MSI MEG Z390 Ace
 • MSI MPG Z390 Gaming Pro Karbon AC
 • MSI MPG Z390 Gaming Pro Karbon
 • MSI MPG Z390 Gaming Edge AC
 • MSI MPG Z390M Gaming Edge AC
 • MSI MPG Z390I Gaming Edge AC
 • MSI MPG Z390 Gaming Plus
 • MSI MAG Z390 Tomahawk
 • MSI MAG Z390M Mortar
 • MSI Z390-A Pro

Evet yukarıda tam 11 yeni anakart görüyorsunuz. Bu serinin "en baba" olarak nitelendirilen modeli ise hiç şüphesiz MEG Z390 Godlike'dır. Bu anakart genellikle paranın satın alabileceği en iyi ürün olarak gösteriliyor. Dolayısı ile Z390 serisinin de en pahalı modeli.

Soket Tipi Nasıl?

Kartın soket tipi LGA 1151 V2 olarak geçerken, sokete 16 + 2 fazlı VRM güç veriyor. 24 pinli bir ATX konektörü anakartın standardı olurken, çift 8 pinlik kontektörler aracılığı ile güç beslemeleri sağlanıyor. Metal korumalı dört DDR4 DIMM yuvası anakartın üzerine yerleştirilirken, tam 4400 MHz (OC +) desteği bulunuyor. Ayrıca isteyen kullanıcılar bütçelerine göre 64 GB'a kadar RAM takviyesi yapabilirler.

Genişleme yuvalarına baktığımızda ise üç adet metal korumalı M.2 yuvası gözümüze çarpıyor. Hemen aralarında ise dört adet PCIe 3.0 x16 yuvası içeriyor.

Depolama tarafında SATA 6 III bağlantı noktası, tek bir U.2 bağlantı noktası ve iki adet USB 3.0 ön panel başlığı ile geliyor. Çoklu PCIe genişlemeleri için PCIe yuvaları üzerinde gizlenmiş tek bir 6 pinli konektör de gözünüze çarpabilir.

Tasarım Detayları

Tasarımın kendisi plastik malzemeden ziyade tümü ile agresif ve metal parçalardan oluşuyor. Bir ürünü elinize aldığınızda "gerçekten kaliteli bu" hissine kapılırsınız ya hani, gerçekten aynı durum bu anakart için de geçerli.

Aydınlatma tarafında ise I/O kapağının hemen üzerinde bulunan RGB detaylar göze çarpıyor. Peki MSI kendi Dragon logosunu unutur mu? tabii ki hayır. Gelişen tasarım ile birlikte MSI Dragon logosu, I/O kapağı ve ortada bulunan MEG aydınlatması ile üç farklı yerden gözünüzü alacak.

Şimdi dilerseniz anakartın tasarımları ile sizleri baş başa bırakalım..

MSI MEG Z390 Godlike

 

MSI MEG Z390 ACE

MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC

MSI MPG Z390 Gaming Edge AC

MSI MPG Z390I Gaming Edge AC

MSI MPG Z390 Gaming Plus

İlgili Etiketler