Netflix, Instagram Hikayeler Desteğini Sunmaya Başladı

Sinema salonlarında atılan hikayelerden sonra revaçta olan bir paylaşım varsa, o da Netflix izlerken atılan hikayelerdir. Durumun farkında olan Netflix, Instagram Hikayeler desteğini sunmaya başladı.

Sosyal medyayı aktif kullanıyorsanız, atılan hikayelerin çoğunluğunda Spotify müzikleri, sinema filmleri ve Netflix dizilerinin kullanıldığını görürsünüz. Her ne kadar paylaşım yapmak için ekran görüntüsü ya da kamera ile çekim yapmak gerekiyor olsa da, Spotify gibi destek veren uygulamalarda doğrudan bağlantılı bir paylaşım sağlanabiliyor.

Bu desteğe eklenen son platform ise Netflix oldu. İçeriklerin bilgi sayfalarında bulunan paylaş butonuna eklenen Instagram düğmesi ile kullanıcılar, dizi ya da filmin bağlantısını içeren bir afişi profillerinde hikaye olarak paylaşabilecekler. İlk etapta iOS ile kullanılacak olan bu özellik, yakın zamanda Anroid için de aktif olacak.

Instagram'da günde 400 milyondan fazla hikaye paylaşıldığı düşünüldüğünde, Netflix'in bu hamlesinin pazarlama noktasında attığı isabetli bir adım olduğu söylenebilir.

İlgili Etiketler