Playstation Classic Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Sony tarafından Playstation 1, 1994 yılında piyasaya sürülmüştü. Playstation 1 ,diğer konsollara göre daha yüksek grafikleriyle ve oyun kartuşu yerine CD kullanılmasıyla zamanında oldukça ilgi çeken konsol olmuştu. Sony, Playstation 1'in kalın kasalı versiyonunun yenilenmişi olan Playstation Classic oyun konsolunu satışa sundu!

İçerisinde 20 tane çok sevilen oyun ile birlikte gelen Playstation Classic, Playstation 1'in kalın kasasına göre %45 daha küçük boyuta sahip. Üstelik Playstation Classic'de bulunan 720p HDMI çıkışı sayesinde yeni nesil televizyonlarda kullanılabiliyor. Bu modelde Playstation 1'den farklı olarak içerisinde sanal hafıza kartı bulunuyor. Yani dışarıdan oyun diski ve Playstation hafıza kartı takamıyorsunuz. 

Playstation Classic Konsolun Kutu İçerisinden Çıkanlar

Kutu içerisinde 2 adet USB arabirimine sahip analogsuz kol bulunuyor. İlk Playstation 1'in içerisinde bulunan kolda da analog bulunmuyordu. Bu yüzden kutu içerisine analogsuz kol koyulmuş. Ayrıca HDMI kablo ve bir tarafı USB diğer tarafı Micro USB kablo da kutu içerisinden çıkıyor. Cihaz gücünü Micro USB girişinden alıyor. Kutudan maalesef güç adaptörü çıkmıyor. Bu yüzden güç adaptörü olarak telefonunuzun adaptörünü kullanmanız gerekecek. 

Playstation Classic Konsolun İçerisinde Gelen Oyunlar

 1. Battle Arena Toshinden
 2. Cool Boarders 2
 3. Destruction Derby
 4. Final Fantasy VII
 5. Grand Theft Auto
 6. Intelligent Qube
 7. Jumping Flash
 8. Metal Gear Solid
 9. Mr Driller
 10. Oddworld: Abe’s Oddysee
 11. Rayman
 12. Resident Evil Director’s Cut
 13. Revelations: Persona
 14. Ridge Racer Type 4
 15. Super Puzzle Fighter II Turbo
 16. Syphon Filter
 17. Tekken 3
 18. Tom Clancy’s Rainbow Six
 19. Twisted Metal
 20. Wild Arms

Playstation Classic Oyun Konsolunun Fiyatı

Playstation Classic oyun konsolu Türkiye'de ₺799 fiyatıyla D&R'da satışa sunuldu. Konsolun Amerika fiyatı $99, Avrupa fiyatı ise €99. Bugünkü kur üzerinden konsolu Amerika'dan alırsanız ₺520, Avrupa'dan alırsanız ise ₺590 fiyata denk geliyor. Konsolun Türkiye fiyatı Amerika fiyatından ₺279, Avrupa fiyatından ise ₺209 daha pahalı. Bu fiyat farkının sebebi ise henüz bilinmiyor. 

Peki ya siz Playstation Classic oyun konsolunun Türkiye fiyatını nasıl buldunuz? Yorumlarda belirtin.