PC HocasıAndroidPopüler Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Prisma Android’e Geldi

Popüler Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Prisma Android’e Geldi

   

Fotoğraf düzenleme ve efekt verme uygulaması arasında zirvede olan Prisma nihayet Android uygulaması duyurularak yayınlandı. Fotoğraflarınıza çizgi film efekti gibi pek çok özellikleri bulunan Prisma’nın detayları ve indirme linki haberimizde.

Prisma Nihayet Android’e Geldi

iOS işletim sistemindeki kullanıcıların aktif olarak kullandığı ve en beğenilen fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi olan Prisma, artık Android kullanıcılarının da hizmetine sunuldu. Günlük hayatta sürekli olarak telefonları ile Selfie yapan ve fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar için değişik ve daha önceden hiç denenmemiş pek çok efekt içeren Prisma’yı farklı kılan en büyük özellikler arasında gösteriliyor.

Prisma uygulamasını Android ve iOS için aşağıdaki bölümden indirebileceğiniz gibi, uygulamanın Android boyutu 6,13 MB boyutunda. iOS kullanıcılarına sunulan aynı özellikler Android kullanıcılarına da sunuldu.

prisma-android-uygulamasi
Prisma Nasıl Kullanılıyor ?

Prisma uygulamasını kullanmak aslında çok kolay. Uygulamayı ilk açtığınızda kameranız açılıyor ve sizden fotoğraf çekmenizi veya sağ alt kısımda yer alan önceden çekilmiş fotoğraflardan bir tanesini seçmenizi istiyor. Ardından “ileri” diyerek karşınıza Prisma‘yı özel kılan efektler geliyor.

Toplamda 40 adet efekt bulunduğu gibi, seçtiğiniz bir efektin üstüne basarak “Creating artwork” seçeneğini görüyorsunuz. Ufak bir beklemenin ardından efektiniz fotoğrafa yerleştirilerek size sunuluyor. İsterseniz efektin yüzdesini azaltarak veya arttırarak görseli daha da değiştirebiliyorsunuz. Aşağıda görmüş olduğunuz örnek resmi de Prisma‘da “Tears” efektini kullanarak yaptık. Siz de kendi fotoğraflarınızı bu şekilde değiştirerek farklı bir hava kazandırabilirsiniz.

prisma-2
“Prisma’nın Bir de Kötü Yanı Var”

Uygulamanın tek kötü yanı ise, fotoğraflarınıza efekt verirken minimum 1 dakika işlenmesini bekliyorsunuz. Bu süre farklı efektleri denemek için canınızı sıkabilir. Toplamda 40 efekt olduğu için hepsine 1 dakika ayıracak olursanız 40 dakikanızı uygulamada efekt seçmeye ayırmış oluyorsunuz. Yukarıda bir örneğini sizlere göstermek istedik.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/populer-fotograf-duzenleme-uygulamasi-prisma-androide-geldi-22062-11961/ linkinden 28.06.2022 17:06:56 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • sanırım bu programda fotoğraf düzeltme işlemi o kadar işlem gerektiriyormuşki telefon yerine sunucu bu işi yapıyor

    • Merhaba,

      Açıkçası telefon uygulamayı fotoğrafa işlerken 1 dakika kadar bekletiyor. Bu kullanıcılar için can sıkıcı bir durum 🙁

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video