Samsung Esnek Ekranlı Bileklik Patenti Aldı

Samsung, iki yıl önce başvurduğu esnek ekranlı akıllı bileklik patentine nihayet kavuştu!

Samsung bükülebilir ekran patentini tamamen esnek olmasa da kısmen bükülebilir olan bir ekran paneline sahip akıllı bilekliğe ait yeni bir tasarım patenti aldı.

Samsung'un US Patent and Trademark Office'e yaptığı en son onaylı başvurusu, esnek ekrana sahip akıllı bir bileklik oldu. Bu ekran bilekliğin şeklini almakla birlikte, dik bir konuma da sabitlenebiliyor.

Bunun yanı sıra Patently Mobile tarafından bulunan ayrıntılara göre ekran, yatay olarak çevrilerek geniş görüntüleri görmeyi kolaylaştırabiliyor. Ayrıca bu ekran çıkarılıp takılabilir olacak.

Bileklik, şirketin satışını yapmaya başladığı Gear Fit2 Pro serisi gibi Samsung‘un mevcut fitness izleyicilerine göre daha dairesel ve daha geniş görünüyor. Ekranı, kayış etrafında bükülüyorsa da, patent görselinde görülebileceği gibi, düzleştirilebilir ve bu nedenle cihazın geri kalanından çıkabilir.

Bükülebilir ekran, patent tarafından önerildiği gibi bileklikten tamamen çıkarılabilir. Ayrıca bir bileklik olmadan bile kendi başına çalışabilir. Samsung’un belirttiği gibi bileklik bandı, kauçuk, silikon veya metal gibi herhangi bir konvansiyonel malzemeden yapılabilir. Ekran paneli bilekliğe mıknatıs kullanarak takılabilir. Ayrıca tamamen düzleştirilir, döndürülürse manzara modunda çalışabilir. Patentin kendisi Ağustos 2015’te USPTO’ya sunuldu. Ve geçen Salı günü onaylandı.

Tabi ki Samsung'un neredeyse her gün yeni bir patent başvurusu yaptığını ve bunların sadece küçük bir kısmının piyasaya sunulduğunu belirtmekte fayda var. Umarız bu akıllı bileklik, gerçek bir ürüne dönüşen patentlerden biri olur.

İlgili Etiketler