Samsung Galaxy S8 İçin LG’den Batarya Desteği Alacak

Malum bu sene Samsung'un başına gelen batarya olayı pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. En son iade kampanyası başlatan Samsung, tüm cihazları toplayıp hurdalıkta eritme kararı almıştı. Ardından Samsung başkanı televizyonların önünde müşterilerden özür dilemişti. Şimdi de Samsung, Galaxy S8 için batarya konusunda LG'den destek almaya hazırlanıyor.

LG Samsung'un Bataryalar Konusunu Ele Aldı

Galaxy S8 için geri sayım devam ederken, ne tür bir batarya kullanılacağı henüz belli değil. Fakat Samsung bu konuda rakibi olan LG'den batarya desteği almaya hazırlanıyor. Samsung başkanı televizyonların önünde hatalarını telafi edeceklerini söylemişti hatırlarsanız. Bu süreçten bir kaç gün sonra ise LG ile batarya konusunu masaya yatırdılar.

Samsung batarya sorunu ile bir daha karşılaşmamak için LG mühendisleri ile ortak bir çalışma gerçekleştirileceği iddia ediliyor. Bir diğer konu ise Galaxy S8'de LG'nin üretmiş olduğu bataryalar kullanılacak. Sorunun çözümü için cihazlar piyasaya sürülmeden bir kaç hafta öncesinden tester cihazlar seçilen müşterilere dağıtılacak ve test edilmesi sağlanacak. Ardından alınan geri dönüşlere göre cihazların satışı onaylanacak.

galaxy-s8-002

İlgili Etiketler