PC HocasıMobilSamsung Galaxy S8 İçin LG’den Batarya Desteği Alacak

Samsung Galaxy S8 İçin LG’den Batarya Desteği Alacak

 

Malum bu sene Samsung‘un başına gelen batarya olayı pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. En son iade kampanyası başlatan Samsung, tüm cihazları toplayıp hurdalıkta eritme kararı almıştı. Ardından Samsung başkanı televizyonların önünde müşterilerden özür dilemişti. Şimdi de Samsung, Galaxy S8 için batarya konusunda LG’den destek almaya hazırlanıyor.

LG Samsung’un Bataryalar Konusunu Ele Aldı

Galaxy S8 için geri sayım devam ederken, ne tür bir batarya kullanılacağı henüz belli değil. Fakat Samsung bu konuda rakibi olan LG‘den batarya desteği almaya hazırlanıyor. Samsung başkanı televizyonların önünde hatalarını telafi edeceklerini söylemişti hatırlarsanız. Bu süreçten bir kaç gün sonra ise LG ile batarya konusunu masaya yatırdılar.

Karantina günlerinde oynayabilinecek Mobil Oyun önerileri

Samsung batarya sorunu ile bir daha karşılaşmamak için LG mühendisleri ile ortak bir çalışma gerçekleştirileceği iddia ediliyor. Bir diğer konu ise Galaxy S8‘de LG’nin üretmiş olduğu bataryalar kullanılacak. Sorunun çözümü için cihazlar piyasaya sürülmeden bir kaç hafta öncesinden tester cihazlar seçilen müşterilere dağıtılacak ve test edilmesi sağlanacak. Ardından alınan geri dönüşlere göre cihazların satışı onaylanacak.

galaxy-s8-002

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz