PC HocasıYazılımSamsung’tan Cep Telefonları için Yapay Zeka Destekli Klavye Teknolojisi: Selfie Type!

Samsung’tan Cep Telefonları için Yapay Zeka Destekli Klavye Teknolojisi: Selfie Type!

   

SelfieType’a merhaba deyin!

Hepimiz telefonlarımızdan her zamankinden daha fazla çalışıyoruz, ancak e-postaları ve uzun mesajları yazmak, klavye kullanmaya kıyasla hala yavaş. Samsung’un bir çözümü var: Yapay Zeka ve telefonunuzun kamerasını kullanarak önünüzde görünmez bir klavyede yazarken ellerinizi takip edin.

Buna SelfieType ismi verildi ve şu anda yalnızca bir demo olarak hayatına devam ediyor ancak demo olmasına rağmen çok fazla rağbet aldı, çok ilgi çekici bir demo. Bazıları nihayetinde ticari ürünler haline gelen garip teknoloji fikirleri için bir tür kurum içi inkübatör olan Samsung’un C-Lab programının himayesinde geliştirme yaptı.

Samsung’un SelfieType için ne gibi planları olduğunu bilmiyoruz, ancak bu promosyonun önerdiği kadar sorunsuz çalışırsa, güçlü bir araç olabilir. Samsung bu SelfieType teknolojisini bu hafta gerçekleşmekte olan ‘CES 2020’ fuarında ziyaretçilere açtı.

Sonuç kesinlikle yazım tarafında olacaktır. “Görünmez klavyeler” zaten lazer projeksiyon kullanılarak varlığını ortaya koyuyor, ancak ciddi bir araçtan ziyade ciddi bir yenilik olacak. Yavaş ve yanlış olma eğilimine sahip olsalar bile.

SelfieType telefonunuzun kamerasını kullanarak çalıştığı için, en azından aksesuarların taşınması sorununu ortadan kaldıracak. Ancak parmaklarınızın bireysel hareketini izlemek için makine vizyonunu (makine öğrenimi – yapay zeka) kullanmak zor geliyor ve muhtemelen her şeyin doğru çalışması için ellerinizi tek bir yerde tutmanız gerekecek – klavyenin fiziksel geri bildirimi olmadan zor bir soru.

Yine de, daha önce görmediğimiz bir çözüm ve denemek istediğimiz bir çözüm. Yıllar içinde, mühendisler denenmiş ve test edilmiş klavyeyi birçok garip tasarımla değiştirmeye çalıştılar . Belki de yapay zekanın yardımıyla bu sorunu çözebiliriz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video