reklam
PC HocasıİnternetSon çare Zenmate VPN’de Türkiye’de engellendi

Son çare Zenmate VPN’de Türkiye’de engellendi

VPN servisleri Türkiye’de engellenirken, son kale olarak belirtilen Zenmate uygulaması da engellendi. Tarayıcıya kurarak çeşitli ülkelerden bağlanabildiğimiz VPN uygulaması artık çalışmıyor. Ekstra olarak servisi DNS üzerinden değiştirdiğimizde de ulaşamıyoruz.

Zenmate’yi bilmeyenler için ufak bir özet geçelim; ücretsiz versiyonunda dört adet ülkeden bağlanabilme fırsatı sunan uygulama sayesinde bizi anlık olarak farklı yerlerden bağlanıyor göstererek istediğimiz internet sitesine erişebiliyorduk. Hatta internet yavaşlatıldığında da farklı ülkelerden erişerek yine normal kullanıma açık oluyordu.

Bugün Zenmate engellendiğinde ise açıp bir test etmek istedik. Uygulamayı tarayıcıdan aktif hale getirdiğimizde “internet bağlantısı yok” uyarısı alıyoruz. Farklı ülke veya premium üyelikler de fayda etmediği gibi, şimdi Türkiye’den premium hesap alan kullanıcılar ücretlerini geri alabilmek için firmaya başvuru mailleri atıyor.

Spotify Oynatma Listelerine Sınırsız Müzik Ekleyebileceksiniz!


Henüz Zenmate ekibinden bir açıklama yapılmadığı için ücretlerin iade edilip edilmeyeceği belli değil. Üstelik takipçilerimiz arasında da 1 yıllık üyelik alan pek çok kişi de bulunuyor. Şuanda Zenmate‘nin 1 yıllık üyelik ücreti 49 Euro‘ya tekabül ediyor.

❱ Önemli not: Şunu da belirtmem lazım hocalar; Zenmate‘nin resmi web sitesine erişmeye çalıştığınızda onun da engellendiğini görebiliyorsunuz. VPN servislerinin son kalesi olarak nitelendirilen Zenmate‘de artık Türkiye’de tamamen engellenmiş durumda.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

9 Yorum

  • Giren her türlü girer ama normal vatandaşın o paylaşılan görüntüleri görmemesi gerekir bence. Çok yakında engel kaldırılır.

  • bu ne ya, ygsye az bi zaman kaldı dersleri youtube’tan dinliyodum iki gündür konu dinleyemiyorum bunun hesabını kim verecek kafayı yiyeceğim ya

  • Eğer askerlerimiz gerçekten diri diri yakıldığı asparagas bir haberse(inşallah) niye interneti yavaşlattılar! Eğer gerçek ise neden bab denilen bir şehir hala var! Türkiye’de ki insanlara göstermeyerek gerçeklerden kaçamazsınız!

  • şuanda halen engelli mi burdan indirdim bilgisayarıma ama sorun olurmu bişey çıkarmı oyuna girmek için kullanıyorum neden engelli indirwin.com/zenmate/

  • Zenmate’i kullanamadığımı defalarca bildirmeme rağmen kredi kartımdan Premium üyelik ücreti tahsil etmişler, maillere abuk sabuk cevaplar veriyorlar, bunlar dolandırıcılığa başlamış. Üyelik iptalini siteye giremediğim için yapamıyordum, en sonunda başka bir vpn yükleyerek girdim ve iptal ettim. Aylardır gönderdiğim 20 kadar maile net bir cevap vermedikleri için bu şerefsizlerden uzak durun derim.

  • şerefsizler bütün vpn leri engelliyorlar bune lan gerizekalı herifler siz çocukmu kandırıyorsunuz neymiş görüntüler görünmesinmiş lan karşınızda çocuk sürüsü değil ülke lan koskoca ülke birisi olmazsa diğeri wikipedia da engelli ne derdiniz var birader HAYIRDIR LAN SİZ bitün vpn leri engellediniz nedir ki bu yani

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement