PC HocasıHaberlerTwitter’a Yapılan Saldırıya İlişkin USOM’dan Açıklama Geldi!

Twitter’a Yapılan Saldırıya İlişkin USOM’dan Açıklama Geldi!

 

BTK’ya bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Ulusal Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), Twitter’a yapılan siber saldırı hakkında önemli bilgiler aktardı. Yapılan açıklamada;


Twitter’da yaşanan güvenlik ihlali nedeniyle takipçi sayısı fazla olan bazı Twitter hesapları üzerinden, bitcoin çalma amaçlı oltalama saldırıları yapılmaktadır. Saldırganların “cryp***health[.]com ve crypt***rhealth[.]com” gibi adresleri de saldırılarda kullandığı tespit edilmiş olup, USOM tarafından ilk andan itibaren tespit edilen bu zararlı bağlantılar altyapı seviyesinde engellenmiştir.

Etki

Saldırganlar ele geçirdikleri hesaplar üzerinden attıkları tweetler ile Bitcoin ve diğer kripto para dolandırıcılığı yaparak kazanç sağlamaktalardır.

Covid-19 karantinası, insanların Spotify'da müzik dinlemesini değiştiriyor

Çözüm

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), Twitter hesabınızdaki herhangi bir şüpheli aktiviteye karşı dikkat edilmesini ve Twitter hesabına erişim yetkisi bulunan 3. parti uygulamaların kısıtlanmasını ve mümkün olduğunca kullanılmamasını önermektedir.

Yapılan phishing (oltalama) saldırısı sonucu, kullanıcıların büyük miktarda sanal parası, saldırıyı yapan kişiler tarafından çalındı. USOM’un olayın başlangıcının ardından, ilk anda gerçekleştirdiği müdahale ise büyük bir başarı örneği diyebiliriz.

Konu hakkındaki açıklamanın bulunduğu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement