PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsapp Web Nedir? Nasıl Girilir?

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Girilir?

   

Sürekli haberlerimize konu olan, en büyük online mesajlaşma platformu Whatsapp 2015 yılında Whatsapp Web projesini kullanıma sunmuştu. Zaman zaman eleştirilse de son zamanlarda ciddi bir yükselme yaşayan Whatsapp Web‘e nasıl girileceği hakkında küçük bilgilendirmeler verelim. 

Whatsapp Web kullanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğini başta hatırlatmakta fayda var. Google da Whatsapp Web olarak atarak veya  buraya tıklayarak kolaylıkla siteye erişebilirsiniz. 

  • Siteye giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacak.

  • Browser üzerinden girişimizi yaptıktan sonra telefonumuzdan;
  • Android ve Windows phone için: Whatsapp->Menü->Whatsapp Web yolunu iOS cihazlar için: Whatsapp->Ayarlar->Whatsapp Web yolunu izliyoruz. iOS cihazlar için izlenecek yol ve gelecek ekran şöyledir;

 

  • Telefonunuzdan web sitede gelen QR kodunu tarattığınız anda browser Whatsapp’ınızı göstermeye başlayacaktır.

Her yeni bağlanma zamanında telefonun internete bağlı olması gerekmektedir. Ayrıca tarayıcınızın Chrome, Mozilla, Safari veya Opera olması gerekiyor. 

Whatsapp Masaüstü Uygulaması

Web Browser kullanımı kolay ve hızlı olsa da Masaüstü uygulaması da – eğer sürekli bilgisayardan Whatsapp kullanıyorsanız – indirmeye değer. Whatsapp Masaüstü uygulaması için Windows cihazlarda Windows Mağazaya girerek uygulamayı bulup rahatlıkla bulabilirsiniz. Veya alternatip olarak Whatsapp resmi sitesine girerek Whatsapp Masaüstü uygulamasını Mac veya Windows bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-web-nedir-nasil-girilir-22406/ linkinden 29.01.2022 13:01:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner