Xiaomi Mi 9 Lite’ın Türkiye Satışı Başladı

Türkiye'de son zamanlarda popüler olan Xiaomi'nin yeni cep telefonu Türkiye'de satışa çıktı. Ülkenin en büyük alışveriş platformlarından birinde satışa sunulan cep telefonu uzun zamandır beklenen Xiaomi Mi 9 Lite oldu.,

Kısa bir süre önce satışa sunulan Xiaomi Mi 9 Lite'ın ithalatçı garantili fiyatı 2.899 TL olarak belirlendi. Barındırdığı özellikler ile orta ve orta-üst segmente hitap eden Mi 9 Lite'a yakından bakalım. Gücünü Snapdragon 710'dan alıp bu gücü 4.030 mAh pil kapasitesi ile sunan Xiaomi Mi 9 Lite dikkatleri çekmeyi başardı.

64 ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri sunan Xioami Mi 9 Lite'ın 4 veya 6 GB Ram seçenekleri bulunuyor. Cihazın ekranına bakacak olursak bizi 6,39 inç büyüklüğünde 1080 x 2340 çözünürlüğüne sahip süper amoled bir ekran bizi karşılıyor.

Cihazın arka tarafında ise üçlü bir kamera dizilimi oluşturulmuş. Xiaomi Mi 9 Lite'ın arka ana kamerası 48 megapiksel çözünürlüğünde ve f1.79 diyaframa sahip. Diğer iki kamera 118 Derece ultra geniş açı kamerası ve 2 megapiksel değerinde derinlik algılayıcı olarak dikkat çekiyor.

Ön kamera olarak da 32 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bizleri karşılıyor. Bu dikkat çekici özelliklerin yanı sıra 18 W hızlı şarj ve USB-C bağlantı tipi ile Mi 9 Lite kendinden çok bahsettirecek gibi gözüküyor. 

Türkiye'de şu anlık sadece ithalatçı garantili olarak satılan Xiaomi Mi 9 Lite'ın önümüzdeki günlerde resmi garantili olarak satışa çıkması bekleniyor.