reklam
Ana SayfaHaberlerZoom platformunda yeni bir bilgi çalma durumu gerçekleşti!

Zoom platformunda yeni bir bilgi çalma durumu gerçekleşti!

Daha önce de birçok kez hesap çalma gibi durumlarla karşı karşıya gelen Zoom platformu, şimdi ise yeni bir durum ile yüzleşti. İstanbul’da binlerce öğretmenin kimlik bilgileri ve hassas bilgileri çalındı.

Bu tür olayların yaşanmaması en büyük isteğimiz!

Kendini Geliştir Geleceği Değiştir” adlı proje dahilinde Zoom platformu ile yapılması beklenen derslere katılım sağlayacak öğretmenlerin Zoom hesapları hacklendi ve kişisel bilgileri çalındı.

Tam olarak 4552 öğretmenin Zoom hesabının hacklendiği belirtildi bunun yanında ad soyad, TC kimlik numarası ve e-posta adreslerinin bir web sitesi üzerinde yayınlandığı da belirtildi.

Cyberpunk 2077 için Google Stadia tarafından üzücü haber

BTK tarafından gerekli soruşturmanın başlatıldığı belirtildi ve MEB açıklaması doğrultusunda bu durum sadece “Kendini Geliştir Geleceği Değiştir” projesi ile sınırlı kalmış, yani anlayacağınız diğer alanlara yayılmamış.

Güvenlik tarafında bir hayli zayıf olan Zoom, her geçen gün bu tür durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bir an önce bu durumun halledilmesi iyi olacaktır çünkü birçok resmi etkinliğin bu uygulama üzerinden gerçekleştiğini unutmayalım. Bu durumun kökten çözümü Zoom uygulumasını resmi etkinlikler için kullanmamak olacaktır.

 

 

 

 

Etiketler

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement