PC HocasıArama MotorlarıGoogle Harita Siteye Nasıl Eklenir ?

Google Harita Siteye Nasıl Eklenir ?

 

Google Haritalar servisi işletmeler ve firmalar için bulunmaz nimetlerden birisi diyebilirim. Müşterilerinizin sizi ve iletişim bilgilerinizi kolayca bulabilmesi için ücretsiz olarak kullanılan Google Haritalar servisini sitenize nasıl ekleyeceğimizi inceleyeceğiz. Detaylar haberimizde.

GOOGLE HARİTALAR SİTEYE NASIL EKLENİR ?

Google Haritalar servisini web sitenize kod olarak ekleyebilmeniz için öncelikle Gmail hesabınız ile Google’a giriş yapın. Ardından Google Maps haritalar servisine giriş yaparak şirketinizin açık adresini sokak numarasına kadar aratın. Aşağıda görmüş olduğunuz harita örneğindeki gibi kırmızı pini görene kadar adresinizi girmelisiniz. Kırmızı pini gördüğünüzde sitemize eklemek için diğer bölüme geçiş yapacağız.

google-haritalar-siteye-ekleme

 

Yukarıdaki harita örneğindeki gibi pininizi bulduktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir;

* Yerleştirmek istediğiniz haritanın mevcut haritada göründüğünden emin olduktan sonra sol üst köşedeki ana menü ikonuna tıklayın.

haritalar

* Ardından “paylaşın ve harita yerleştirin” sekmesine tıklayın.

* Karşımıza çıkan pencerenin hemen üst kısmında yer alan “haritayı yerleştir” seçeneğine tıklayın.

haritayi-yerlestir

* Daha sonra tercih etmiş olduğunuz boyutu seçerek kodu kopyalamanız yeterlidir. Web sitenize bu kodu ekleyerek haritanızın görünümünü elde edebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-harita-siteye-nasil-eklenir-3684/ linkinden 28.10.2021 19:10:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad