PC HocasıSosyal MedyaInstagram, Yaş Doğrulama Sisteminin Yeni Özelliklerini Test Ediyor!

Instagram, Yaş Doğrulama Sisteminin Yeni Özelliklerini Test Ediyor!

   

Meta’ya ait sosyal medya platformlarından Instagram, Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde kullanıcılarının yaşlarını doğrulamak için yeni yollar denemeye başladı. Şu anda kimliğinizi yükleyerek yaşınızı doğrulayabildiğiniz ve iki gün boyunca sürebilen bu yönteme ek olarak iki yeni yaş doğrulama seçenekleri test ediliyor.

Yeni seçeneklerden bir tanesi Videolu Özçekim; ekrandaki talimatlar doğrultusunda çektiğiniz videonuz Yoti ve Instagram işbirliği neticesinde Yoti’nin yüz doğrulama teknolojisi ile paylaşılacak ve yüz özellikleriniz analiz edilerek yaşınız tahmin edilecek ardından sistemde belirttiğiniz yaş ile yakın sonuç çıktığında onayınız yapılacak. Bu yöntemin işlem süresi 20 dakika sürerken işlem sonrasında videonuz siliniyor.

Bir diğer yöntem ise sizi tanıyan insanlar/kefil; 18 yaşından büyük olan üç kişinin sizin kimliğinizi teyit etmesi gerekiyor ayrıca bu yöntemde seçtiğiniz üç kişinin başkası adına kefil olmaması gerekiyor. Bu yöntemde henüz açıklanmamış başka güvenlik yöntemlerinin olduğu belirtiliyor.

Kefil sisteminde, seçtiğiniz üç kişiye yaşınızı doğrulaması için bir talep gönderilecek ve seçtiğiniz kişilerin üç gün içerisinde bu talebe yanıt vermesi gerekecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-yas-dogrulama-sisteminin-yeni-ozelliklerini-test-ediyor-129091/ linkinden 04.07.2022 21:07:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video