Instagram’da Gönderi Zamanlama Dönemi Başlıyor

  Google News

Daha işlevsel bir sosyal medya kullanımı sunmak isteyen Instagram, kullanıcılar için yeni bir güncelleme daha duyurdu. Bu kez gelecek güncelleme Instagram’da gönderi zamanlama dönemini başlatacak.

Özellikle aktif bir şekilde Instagram’ı kullanan işletmeler için işe yarayacak olan özellik, sosyal medya deneyimini de daha iyi bir seviyeye taşıyacak. Adam Mosseri’nin açıklamaları üzerinden yeni özelliği bir değerlendirelim.

Instagram’da Gönderi Zamanlama Özelliği Nedir?

Aslında adından da anlayabileceğiniz gibi bu özellik, gönderilerinizi ileri bir tarihe zamanlamanızı sağlayacak.

Bu sayede düzenlediğiniz gönderiler, belirttiğiniz tarihlerde otomatik olarak yayınlanacak. İlk açıklamalara göre söz konusu zamanlama özelliği 75 güne kadar kullanılabilecek.

Yani bugün hazırladığınız bir gönderiyi, bundan 75 gün sonrasında paylaşılması için ayarlayabileceksiniz.

Instagram’da Gönderi Zamanlama Özelliği Nasıl Kullanılacak?

İçerikleri zamanlamak ise çok kolay bir şekilde yapılabilecek. Önce paylaşımlarınızı hazırlayacaksınız.

Instagram’da gönderi zamanlama

Paylaşmadan önce ise “Gelişmiş Ayarlar” bölümüne gireceksiniz.

Instagram’da gönderi zamanlama

“Bu gönderiyi zamanla” komutunu kullanarak, gönderiniz için zamanlama ayarlayabileceksiniz.

Instagram’da gönderi zamanlama

Gönderiniz için zaman ayarlamanızı da yapmanızın ardından, artık tek yapmanız gereken “Zamanla” komutunu kullanmak ve gönderinizin paylaşım zamanını beklemek.

Instagram’da gönderi zamanlama

Gönderi Zamanlama Şimdilik Sınırlı Kitleye Hitap Edecek

Instagram’da gönderi zamanlama özelliği için tek kötü haber ise şimdilik sadece iş hesaplarında kullanılabilecek olması. Business hesaplarında bu özellik kullanılacak ama kişisel hesaplar için herhangi bir tarih yok.

Kaçırmayın: Horizon 5 için yeni grafik güncellemesi geldi

Muhtemelen yakın zamanda kişisel hesaplar için de benzer bir sürpriz gelebilir. Ama dediğimiz gibi bunun için bir tarih ya da bilgi verilmedi.

Instagram’ın yeni özelliği için detaylar bu şekilde. Yeni özellik tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacak belli değil. Şu an yapılan açıklamalarda, gönderi zamanlama sisteminin yakında geleceği belirtiliyor. Hatta bazı kullanıcılara sunulmaya da başladı.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video