PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter, TikTok’u Satın Almaya Çalışıyor
Instagram Tiktok

Twitter, TikTok’u Satın Almaya Çalışıyor

 

Amerikan Başkanı Donald Trump’ın TikTok‘u, veri ihlali yapmak ve kullanıcı verilerini Çin hükümetine sızdırmasından dolayı yasaklama emri gündemindeyken, Microsoft TikTok‘u satın almak istediğini dile getirmişti görünen o ki dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan TikTok’u satın almak isteyen tek kişi Microsoft değil: Twitter‘da istiyor.

Wall Street Journal tarafından yapılan bir habere göre Twitter, Bytedance firması ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki kötü hüsumetin ardından ByteDance firmasına ait TikTok uygulamasının Amerika Birleşik Devletleri kısmını satın almak istiyor.

Şirket Microsoft ile rekabet içinde ve küçük olma avantajına sahiptir ve bu nedenle antitröst incelemesini çekme olasılığı daha düşük. Öte yandan, Twitter‘ın Microsoft’tan çok daha az fon ve kaynağı var, bu da neden sadece işin ABD kısmının peşinde olduklarını açıklayabilir.

Son gün 15 Eylül

Anlaşmanın önündeki en büyük engel, Başkan Donald Trump’ın anlaşmanın 15 Eylül’den önce tamamlanması gerektiğine karar vermesiyle kısa vadeli ölçeği olabilir. Yani TikTok‘un Amerika Birleşik Devletleri kısmını satın almak isteyen şirketlerin 15 Eylül tarihine kadar süreleri mevcut.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-tiktoku-satin-almaya-calisiyor-88174/ linkinden 28.07.2021 16:07:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video