Apple Cihazlarda Ücretsiz Apple Kimliği Oluşturma

Yeni bir Apple cihazı aldığınızda kullanabilmek için Apple kimliği oluşturmanız gerekir. Eğer Apple kimliği oluşturmadıysanız cihazı kullanamayacağınız gibi, sunulan fırsatlardan da faydalanamayacağınız anlamına gelir. Eğer ücretsiz apple kimliği oluşturmak istiyorsanız sizi rehberimize alalım.

Apple Kimliği Nedir ? Olmayan Cihaz Kullanılamaz mı ?

Apple firması bu konuda ciddi hassasiyetler içerisinde kullanıcılarına kimlik oluşturma zorunluluğu kılmaktadır. Her Apple cihazın bir kimliği olduğu gibi, bu kimlikler olmadan App Store, iCloud, iTunes Store, FaceTime veya iMessage gibi bir çok uygulamaya erişemezsiniz.

Apple kimliği oluşturduktan sonra e-posta adresiniz ve parolanız ile giriş yapabiliyorsunuz. Apple kimlik hizmetlerinde ödeme, güvenlik, kredi kartı ve irtibat bilgileri yer almaktadır. Yani zorunlu olarak bu kimliği oluşturmanız gerekir.

apple-kimlik-kaydetme
Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur ? (2016)

İlk olarak satın almış olduğunuz Apple cihazının daha önceden bir Apple kimliği var mı yok mu ona bakmamız gerekiyor. Daha önceden sıfır bir cihazda Apple kimliği olmaz tabii ki ancak ihtimaller doğrultusunda ikinci el bir apple cihazı için de kimlik gerekebilir.

Apple kimlik kontrolü için cihazınızı açtıktan sonra Ayarlar ❱ iTunes Store veya App Store menülerinden birisine giriş yaptıktan sonra Apple Kimliği bölümüne gelin. Eğer burada kimliğiniz görünmüyorsa sıfırdan oluşturmak gerekmektedir.

Apple Kimliği oluşturmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

1-) Apple Store'a giriş yapın ve herhangi oyun/uygulamalardan birisine giriş yaparak "Yükle" deyin. Kimliğiniz olmadığı için size "Apple Kimliği İle Giriş Yap" uyarısı verecektir. Buradan "Yeni Apple kimliği yarat" diyoruz.

2-) Bir sonraki ekranda mağaza ülkesi seçeneğini Türkiye olarak seçiyoruz.

3-) Ardından gelen ekranda App Store ve iTunes'in Kullanım Şartları talimatlarını kabul etmemiz gerekiyor. Kabul etmeden ilerleyemiyoruz.

4-) Basit adımları hızlıca geçtikten sonra karşımıza gelen ekranda Apple ID olacak. Bu bölümde aktif olarak kullandığımız e-mail adresimizi ve hatırlayacağımız bir parola girmemiz gerekmektedir. Daha önceden kimlik almak için kullandığınız mail adresleri geçersizdir.

5-) Parolanızı unutmanız durumlarında Apple size bir soru - cevap ekranı yönlendirecek ve buradaki soruları eksiksiz olarak cevaplamanızı isteyecektir. Ardından aynı ekran üzerinde doğum tarihiniz, ünvan, ad, soyad, adres, posta kodu, telefon ve şehir girmeniz gerekecek.

apple-kimligi-olusturma
6-) Bir sonraki ekranda karşımıza "Kredi kartı" girmemiz istenecektir. Ancak bu seçenekler arasında "hiçbirisi" de seçilebiliyor. Kredi kartı numaranızı girmek istemiyorsanız hiçbiri seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz.

apple-kimligi
7-) Kişisel bilgiler ekranına geldiğimizde ise isim, soy isim, adres vb gibi formları doldurmamız gerekir.

8-) Tüm işlemleri tamamladıktan sonra Apple mail adresinize "doğrulama maili" gönderecektir. Bu mailin gelmesi minimum 5 dakika, maksimum 2 saattir. Yoğunluğa göre değişebiliyor.

apple-kimlik-dogrulama
9-) Mailinize gelen doğrulama linkine tıklayarak "şimdi doğrula" diyoruz ve onaylıyoruz.

apple-kimlik-dogrulama-2
10-) Artık Apple kimliğiniz hazır ve kullanım için sizi bekliyor. Apple marka cihazınızdan yeni kimliğinizi girerek uygulamaların tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Eğer Apple kimliği oluşturmakta sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçerek 7/24 destek alabilirsiniz. Genelde kredi kartsız Apple kimliği alma gibi sorular çok yönlendiriliyor. Ancak Apple yaptığı güncelleme sayesinde artık kredi kartına gerek kalmadan kimlik oluşturabiliyorsunuz.

 

 

İlgili Etiketler