WhatsApp Web Uygulaması Kullanımı

Sevilen mobil chat uygulaması WhatsApp, iki ay öncesine kadar ilk masaüstü uygulamasını yayınlamıştı. İlk olarak şirketin web blogunda paylaşılan haber ile milyonlarca kişi kullanmaya başladığı gibi, Android, Windows ve Blackberry kullanıcıları WhatsApp mesajlaşmalarını mobil olarak masaüstünden sürdürebilmesini sağlıyor.

Ancak iOS kullanıcılarının WhatsApp web uygulamasından henüz yararlanamadığını söylememizde fayda var. Apple politikaları nedeni ile kısıtladığı uygulamada şimdilik kullanım imkanı sunulmuyor.

WhatsApp Web Uygulamasını Nasıl Kullanırız ?

Web uygulamasını kullanmak sandığınızdan daha basit arkadaşlar. İlk olarak Google Chrome tarayıcınızı açın, https://web.whatsapp.com/ adresine gidin. Karşınıza çıkan QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının içinden telefonunuza okutun. Bir kaç saniyelik işlemden sonra WhatsApp web uygulaması otomatik olarak telefonunuz ile eşleşecektir.

whatsapp-web-baglanma
Uygulama telefonunuz ile eşleştikten sonra masaüstünden kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak her kullanıcı bu sürümden faydalanamıyor. İlk olarak WhatsApp sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmeli, güncel değilse güncellemeniz gerekmektedir.

WhatsApp Web uygulamasını eşleştirdikten sonra sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayıp "WhatsApp Web" seçeneğine tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Etiketler