PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp Web Uygulaması Kullanımı

WhatsApp Web Uygulaması Kullanımı

 

Sevilen mobil chat uygulaması WhatsApp, iki ay öncesine kadar ilk masaüstü uygulamasını yayınlamıştı. İlk olarak şirketin web blogunda paylaşılan haber ile milyonlarca kişi kullanmaya başladığı gibi, Android, Windows ve Blackberry kullanıcıları WhatsApp mesajlaşmalarını mobil olarak masaüstünden sürdürebilmesini sağlıyor.

Ancak iOS kullanıcılarının WhatsApp web uygulamasından henüz yararlanamadığını söylememizde fayda var. Apple politikaları nedeni ile kısıtladığı uygulamada şimdilik kullanım imkanı sunulmuyor.

WhatsApp Web Uygulamasını Nasıl Kullanırız ?

Web uygulamasını kullanmak sandığınızdan daha basit arkadaşlar. İlk olarak Google Chrome tarayıcınızı açın, https://web.whatsapp.com/ adresine gidin. Karşınıza çıkan QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının içinden telefonunuza okutun. Bir kaç saniyelik işlemden sonra WhatsApp web uygulaması otomatik olarak telefonunuz ile eşleşecektir.

whatsapp-web-baglanma
Uygulama telefonunuz ile eşleştikten sonra masaüstünden kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak her kullanıcı bu sürümden faydalanamıyor. İlk olarak WhatsApp sürümünüzün güncel olduğunu kontrol etmeli, güncel değilse güncellemeniz gerekmektedir.

WhatsApp Web uygulamasını eşleştirdikten sonra sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayıp “WhatsApp Web” seçeneğine tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-web-uygulamasi-kullanimi-5672/ linkinden 16.10.2021 05:10:11 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

10 Yorum

 • Whatsapp web uygulamasını kullanmak çok zevkli ama sanki biraz kasıyor gibi oluyor bir tek bende mi oluyor bu ?

 • Merhaba hocam,

  Benim telefonum android olmasına rağmen menü alanında whatsapp web butonunu bulamıyorum. Nasıl yapabilirim acaba ? Teşekkür ederim şimdiden

  • Merhaba,

   Bunun için Whatsapp web uygulamanızı açmadan önce WhatsApp uygulamanızı güncelleyerek son sürüme getirmeniz gerekir. Güncellemeyi yapmak için WhatsApp – Ayarlar – Yardım – Hakkında – Seçenekler ve Güncelleme Kontrolü yolunu takip ederek güncelleyebilirsiniz.

 • Whatsapp web uygulaması bence geç gerçekleşti. Daha erken güncellemeleri gerekiyordu veya çıkartmaları gerekiyordu.

 • harika olmuş kullanabiliyorum bende ilk başta buton görünmüyordu Versiyon : 2.11.498 güncellemesine getirdim artık sorunsuz kullanabiliyorum

 • Gerçekten whatsapp web uygulaması uzun zamandır beklenen bir şeydi. Video görüşmede gelirse tadından yenmez açıçası

 • WhatsApp’ı artık kullanmam için bir anlamı oldu gerçekten. Çoktandır istediğim bir özellikti bu. Kullanmaya başlamak için güncelleme yapmanız gerekiyor. Başarılı bir uygulama olmuş.

 • whatsapp web uygulaması tek kullanımlık mı acaba? ıkıncıye yapmaya calısıyorum aynı telefonda fakat olmuyor.

  • Merhaba,

   WhatsApp web uygulamasını yaptıktan sonra kaldırdınız mı ? Eğer kaldırmadıysanız hala uygulama çalışıyor görünür ve aynı telefonda yapamazsınız.

 • benim sorum telefondan whatsapp web açtım ama aralamalar bölümü yok nasıl görebilrim

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad