Anonymous IŞİD’e Karşı Savaş İlan Etti

  Google News

Dünya’nın en iyi hacker grubu olarak gösterilen ve aynı zamanda tüm dünya üzerinde gündemi değiştirebilecek güce sahip Anonymous, Paris saldırısının ardından Twitter‘da yaptığı açıklama ile IŞİD‘e karşı savaş açtığını yayınladı.

Başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformundan yayınladığı video ile birlikte Anonymous IŞİD ile başlatmış olduğu savaşın adını #OPISIS olarak isimlendirdi. Bu meydan okumadan sonra akıllara “IŞİD’e ne yapabilir ki ?” sorusu geliyor.

anonymous-isid

ANONYMOUS IŞİD’E NE YAPABİLİR ?

Bilindiği üzere ünlü hacker grubu Anonymous‘un erişemediği sistem, bilgi veya güvenlik duvarı sayısı çok az. Bu işin bilinen tarafı ve bir çok kez kanıtlanmış yönü. Konu Işid olunca da bizim tahminimizce Işid‘in konuşlanmış olduğu tüm yerlerin tespit edilmesi, sosyal medya üzerinden yürütmüş oldukları kampanyaların ekarte edilmesi, Işid’e ait web sitelerinin hacklenerek ortadan kaldırılması gibi birçok alternatif bulunuyor.

Anonymous tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise “dünyanın en büyük siber savaşına hazırlıklı olun”  diyerek mesaj verdi. Yayınlanan videoda ise “Dünya’nın dört bir köşesinde Anonymous sizleri avlayacak. Sizi bulacağımızı ve kaçmanıza asla müsaade etmeyeceğimizi bilmelisiniz. Size karşı bugüne kadar tarihin en büyük operasyonunu başlatacağız.” denildi.

Son olarak ünlü hacker grubu “Yanılmayın. #Anonymous #DAİŞ’le savaş halindedir. #İslamDevleti’ne karşı durmaktan vazgeçmeyeceğiz. Aynı zamanda biz daha iyi hacker’larız. #OpISIS” ifadelerine yer verildi.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video