PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter, Beğenme ve Beğenmeme Düğmelerini Test Ediyor!

Twitter, Beğenme ve Beğenmeme Düğmelerini Test Ediyor!

   

Bazı Twitter kullanıcıları, uygulamalarında görünmeye başlayan yeni beğenme ve beğenmeme düğmelerine şaşırdı. Twitter, özelliği bazı kullanıcılarla test ettiklerini duyurdu ve Twitter desteği konu hakkında şunları söyledi:

iOS kullanan bazılarınız, yanıtlarda yukarı veya aşağı oy vermek için farklı seçenekler görebilir. Bir toplantıda alakalı bulduğunuz yanıt türlerini anlamak için bunu test ediyoruz, böylece daha fazlasını göstermenin yolları üzerinde çalışabiliriz.

Bu aşamada dikkate değer olan nokta, eksi oylarınız (aldığınız beğenmemeler) herkese açık değilken, olumlu oylarınız (beğenileriniz) beğeni olarak halka açık olarak gösterilecek.

Şirket çoğu kitleler tarafından Facebook’u kopyalamış olarak görülse de, Twitter’ın ana amacı bir tweet söz konusunda insanların o tweetteki fikre katılıp katılmadıklarını farklı semboller ile gösterebilmek. Biliyorsunuz ki Twitter’da yalnızca favorileme özelliği (kalp) var ve bir konu hakkındaki paylaşımda herkes o fikre katılamayabiliyor. Şirket bir konuda herkesin fikrini istediği gibi beyan edebilmesi için yeni özellikler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-begenme-ve-begenmeme-dugmelerini-test-ediyor-116048/ linkinden 28.06.2022 23:06:38 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video